Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Štvrťfinále Salien Squash Cupu posunie Š. Gregora do rebríčkovej desiatky

Sportnet|Publikované 11. dec 2002 o 23:00

Košice - Počas víkendu sa v v Športovorelaxačnom centre Grunt v Košiciach uskutočnil už tretí ročník Salien Squash Cupu, squashového turnaja A

kategórie. Jeho víťazom sa stal favorit podujatia, Čech Martin Štěpán, ktorý vo finále zdolal Slováka Mareka Zvončeka z IMET-u Bratislava. Hráč číslo tri českého rebríčka zdolal slovenskú jednotku ľahko, 3:0 a získal tradičnú hlavnú cenu, pekné a hodnotné švajčiarske hodinky. Na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov nie Sigmy, ale hodinky značky Atlantic v hodnote. Určite nie "bežné" hodinky majú hodnotu nad 10 tisíc Sk, prítomní ich odhadovali na 10 až 15 tisíc Sk.

Do štvrťfinále turnaja sa, ako najlepší z Košičanov, dostal Štefan Gregor z Nissan Baldi Squash klubu Košice. "V prvom kole som mal taký žreb, že som išiel na nasadeného hráča. Na Ľubomíra Budinského, momentálne šiesteho hráča slovenského rebríčka, z bratislavského klubu IMET. S ním som prehral na prvom turnaji v septembri 2:3. Teraz som sa trochu pripravil na tento zápas a ten mi vyšiel, vyhral som 3:1. Osobne ma prekvapilo, že som ho porazil tak ľahko. Ale samozrejme, nebolo to zas také jednoduché. Ale prekvapenie to pre mňa v tom zmysle, že som to vyhral 3:1, bolo," hovorí Štefan Gregor, ktorého v ďalšom kole, teda v šestnástke najlepších, čakal Peter Kočišek z bratislavského 1. SSK Bratislava. "On je momentálne slovenská štyridsaťosmička, takže tam som nemal žiaden problém," hovorí o víťazstve 3:0 košický hráč. Vo štvrťfinále ho čakal práve neskorší víťaz, Martin Štěpán. "Prehral som 0:3, s tým že som mu dal 1 - 1 - 4, teda v prvom sete bod, v ďalších po štyri body."

Štefan Gregor bol pred turnajom na 12. mieste slovenského rebríčka. "Prepočítal som si to však teraz, mal by som skočiť do prvej desiatky," je spokojný Štefan Gregor, ktorého príjemne prekvapila i početná účasť. Na turnaji sa zúčastnilo 34 hráčov. "Toľko sme tu ešte, hrá sa tretí ročník, nemali. Z prvej desiatky neprišiel akurát v úvodzovkách zahraničný hráč, Žemlička, päťka a Kubíček. Škoda, na druhej strany z prvej desiatky tu bolo osem hráčov. To bolo super a super bolo i to, že sa nám tu podarilo dotiahnuť práve Martina Štěpána. Je to 19 - ročný chlapec, ešte stále junior, on tých 19 bude mať za mesiac. Jeho kvality sú jasné, o všetkom hovorí finále, kde hral s našou jednotkou. A trikrát vyhral 9:0... Predviedol nám to a pre nás to bol zážitok. Je to mladý chlapec, ktorý však v Čechách momentálne stojí na svojom maxime, budúci mesiac môže byť štvrtý, piaty, skôr bude zatiaľ padať ako postupovať. Česi majú minimálne ešte dvoch lepších, ako je ten, ktorý našu jednotku porazil trikrát 9:0..."

Marek Zvonček možno trochu doplatil i na dramatické semifinále medzi ním a slovenskou dvojkou, Róbertom Šurinou z Fajn Klubu Markíza Bratislava. Zvonček vyhral 3:1. "Ale bolo to veľmi tesné, každý set končil výsledkom 9:7, 10:8... Šurina, už pomaly veterán, tam skôr odišiel kondične. Ale bol to dobrý zápas."

Dobre zahrala i Košičanka Henrieta Kolláthová, suverénna ženská squashová jednotka, ktorá hráva medzi mužmi. "V prvom kole porazila slušného hráča, škoda, že jej nevyšlo to druhé, kde mohla tiež poraziť nasadeného hráča."