Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Štvrté finále nedohrali hviezdni Arnott a Hejduk, ich ďalší štart je neistý

TASR|3. jún 2001 o 12:33

New Jersey 3. júna (TASR) - Štvrté finále play off NHL nedohrali dvaja hviezdni útočníci z oboch tímov. Center elitného útoku New Jersey Jason Arnott dostal hneď pri prvom striedaní prudký puk do tváre, ešte chíľu hral, ale dve tretiny mužstvu chýbal.

Druhý muž kanadského bodovania play off Čech Milan Hejduk chýbal Coloradu síce iba pár záverečných minút, ale nešetrný zákrok do hlavy od Róberta Holíka inkasoval v najnevhodnejšom čase a ošetrovaný v kabíne nebol priamym svedkom víťazného gólu súpera. Štart oboch hviezd v piatom finále je neistý.

Arnott "schytal" puk pod oko, na šok všetkých prítomných na chvíľu skolaboval, ošetrili ho síce na striedačke, ale od 7. minúty odohral spolu s nešťastným prvým striedaním iba 3,42. Potom ho previezli do nemocnice, kde mal negatívny nález RTG. Podľa prvých prognóz klubových lekárov Arnott do Denveru s tímom odcestuje, ale jeho štart v zápase nie je istý.

Ešte nejasnejšia je situácia s Hejdukom, ktorého prvé výsledky vyšetrenia neboli známe a o jeho osude lekári rozhodovali v priebehu nedele. "Takéto situácie sa tak často nevyskytujú. Jednoducho mi nešťastne prešiel do čeku," komentoval svoj zákrok ramenom Holík.

Súvisiace články