Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Štvornásobný víťaz Šachtičiek si v Turíne trúfa

Sportnet|Publikované 11. jan 2006 o 23:00

Vo vynikajúcej forme sa mesiac pred ZOH v Turíne predstavil zjazdár banskobystrickej Dukly Ivan Heimschild, na Cene Šachtičiek vyhral všetky štyri slalomy - dva obrovské i špeciálne. Priznal, že si veľmi neveril v obrákoch, nakoniec mohol výkony hodnotiť

slovíčkom super. Ešte včera večer sa presunul do rakúskeho Semmeringu, kde ho čakajú dva super-G v rámci FIS pretekov, ktoré budú vlastne tréningom na Svetový pohár v Kitzbühli.

,,V Cene Šachtičiek som zvolil dve rozdielne taktiky. V slalomoch som prvé kolá išiel opatrnejšie, v druhých som viac riskoval. V obrákoch som naopak išiel najskôr naplno, v druhých kolách som sa snažil náskok udržať. V závere som už bol nervózny, lebo ešte nikdy sa mi nepodarilo vyhrať štyri preteky v priebehu štyroch dní. Veď výpadky v slalomoch nie sú nič výnimočné, o to viac poteší podobná víťazná séria," povedal po včerajšom druhom obrovskom slalome.

Heimschildovi sa v minulosti najviac páčili kĺzavé disciplíny, super-G je stále jeho najobľúbenejšou, teraz udivoval odborníkov, s akou ľahkosťou a suverenitou jazdil slalomy. ,,Vydarila sa mi predsezónna príprava v Hintertuxe. V tréningu som sa zameral najmä na obrovský slalom, od ktorého sa vlastne odvíja každá disciplína zjazdového lyžovania. V prvých pretekoch sezóny som sa vyjazdil a teraz mi to ide celkom dobre."

Slovenský lyžiarsky zväz deprimovali finančné kauzy, každý pretekár sa musel vyrovnať s menšou finančnou čiastkou na prípravu. ,,Mal som pridelenú sumu, ktorá mi postačila. V jeseni som trénoval v Nórsku na umelom snehu."

Pred štyrmi rokmi na ZOH v Salt Lake City mal Heimschild 21 rokov, v kombinácii skončil na 24. mieste, v super-G na 28. Teraz sa od vyzretého lyžiara očakáva viac. ,,Zatiaľ trému nemám, lyžuje sa mi výborne, cítim pohodu a odráža sa to na malých výpadkoch. Na hrách v USA som bol nervózny, teraz si viac trúfam, v Turíne sa chcem dostať minimálne do dvadsiatky."

Heimschilda trochu brzdí neistota. Kritériá účasti na ZOH síce splnil, ale ešte nikto jeho účasť v Turíne definitívne nepotvrdil. ,,Určite by som sa lepšie cítil, keby padlo rozhodné slovo. Formu mám. Škoda, že "parťáci" v reprezentácii z minulých rokov ako Rajčan či Prevuzňák nevydržali dlhšie, určite by sa mi lepšie pripravovalo. Zjazdové lyžovanie je však individuálny šport a musím bojovať sám za seba." (mig)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.