Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Štvornásobný majster sveta chce z Bahrajnu medailu

Sportnet|Publikované 28. okt 2008 o 23:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skŠtvornásobný majster sveta v kulturistike Igor Kočiš potvrdil cez víkend veľmi dobrú formu. Pár dní pred svetovým

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Štvornásobný majster sveta v kulturistike Igor Kočiš potvrdil cez víkend veľmi dobrú formu. Pár dní pred svetovým šampionátom v Bahrajne sa stal absolútnym víťazom Grand Prix Slovakia Trnava aj Tatranského pohára.

KOŠICE. Pretekár VŠC Dukla Banská Bystrica vyhral na Grand Prix Slovakia v Trnave kategóriu do 75 kilogramov a stal sa aj absolútnym víťazom. V Poprade na 28. Ročníku Tatranského pohára dominoval vo svojej váhovej kategórii a opäť sa stal celkovým víťazom. Šéftréner slovenskej reprezentácie Milan Čížek môže s týmto Košičanom rátať na blížiacom sa vrcholnom podujatí, nominačnou komisiou bol zaradený do poltuctu pretekárov, ktorí sa predstavia na budúcotýždňovom svetovom šampionáte v Bahrajne.

Potvrdil nomináciu

"Svojou formou som chcel počas víkendu potvrdiť nomináciu na majstrovstvá sveta. Od posledného svetového šampionátu vlani v októbri v Kórei som na súťažnom pódiu nestál. Chcel som sa ukázať v tom najlepšom svetle," povedal Igor Kočiš, ktorý sa nad tým, že by do Bahrajnu necestoval nezamýšľal. "Tá nominácii nie je len o jednej súťaži. Tréneri nás vidia mesiac čo mesiac. Tú formu treba len potvrdiť."

V Trnave a ani deň na to v Poprade sa lepšie pripravený kulturista nenašiel. "Nikdy však do žiadnej súťaže nejdem s tým, že to určite vyhrám. Je to na rozhodcoch a na takýchto medzinárodných súťažiach už zahraničný rozhodcovia neraz zamiešali karty. Teraz som napríklad vedel, že veľmi dobre je pripravený Rastislav Solár. Som však rád, že po štyroch či piatich rokoch sa mi podarilo stať sa absolútnym víťazom v Trnave aj v Poprade."

Poopraviť Kóreu

Vie, že do vystúpenia na majstrovstvách sveta ešte pár detailov musí doladiť. "Forma je dobrá. A som na tom dobre aj váhovo, navyše mám len dva a pol kila. To je v pohode. Aspoň sa pred súťažou nebudem stresovať."

Štvornásobný majster sveta sa po druhý raz predstaví v kategórii do 75 kilogramov. "Chcem by som poopraviť to štvrté miesta z uplynulého roka. V Kórei som mal veľmi dobrú formu, rozhodcovia ma akosi podcenili. Teraz sa chcem z Bahrajnu vrátiť s medailou," hovorí muž, ktorý v sedemdesiatke štyrikrát skončil so zlatom na krku.

Teší sa na teplo

Kulturisti majú šťastie na atraktívne destinácie, kde sa konajú svetové šampionáty. Aj Igor si to veľmi pochvaľuje. "Kória, Egypt, Čina, Malajzia, India, Bahrajn. Sú to aj pre turistu zaujímavé krajiny. Som rád, že ich môžeme navštíviť .Teraz budeme mať pred súťažou dva dni na aklimatizáciu, po nej deň voľna na nejaký výlet. Na čo sa však najviac teším je počasie. V Bahrajne je teraz 30 stupňov," podotkol Košičan, ktorý už v nedeľu z Viedne cez Istanbul odletí za svojím tohtosezónnym vrcholom, naspäť by sa chcel vracať s cenným kovom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.