Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Štvorkajak sa predstaví v Račiciach

Sportnet|18. jún 2004 o 00:00

RAČICE - Slovenský štvorkajak, štvornásobne zlatý z majstrovstiev sveta (2002, 2003) v zložení Richard Riszorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača absolvuje počas víkendu generálku na OH 2004 v Aténach na podujatí 1. kola Svetového pohára ...

RAČICE - Slovenský štvorkajak, štvornásobne zlatý z majstrovstiev sveta (2002, 2003) v zložení Richard Riszorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača absolvuje počas víkendu generálku na OH 2004 v Aténach na podujatí 1. kola Svetového pohára v českých Račiciach.

Okrem komárňanského kvarteta cestovala s reprezentačným trénerom Pavlom Blahom do Račíc výprava zložená z talentovaných pretekárov do 23 rokov, ďalší traja olympionici Róbert Erban, Martin Chorváth a Marián Ostrčil absolvujú konfrontáciu so svetovou špičkou na druhom podujatí SP v nemeckom Duisburgu (26. - 27. júna). V sobotu sú v Račiciach na programe rozjazdy a finále na 1000 m, v nedeľu budú diváci sledovať zápolenia na 500 m trati. Bratia Riszdorferovci, Vlček a Bača pred štartom v Račiciach trénovali v spoločnej lodi tri týždne, absolvovali aj niekoľko meraných tréningov a ukazovatele boli povzbudzujúce.

"Dráhu v Račiciach dôverne poznáme, chodíme tam trénovať, ak sú v Komárne nevyhovujúce podmienky. V apríli sme tam mali kvalifikačné preteky v singlových disciplínach, tentokrát sa predstavíme ako spoločná posádka. Samozrejme, chceme zvíťaziť a pokračovať tak v našej úspešnej sérii na medzinárodných súťažiach," povedal Juraj Bača.

Podľa reprezentačného trénera Blaha by sa z najväčších konkurentov slovenského štvorkajaku v boji o olympijské kovy mali v Račiciach predstaviť posádky Nemecka a Poľska, no tie asi neprídu v najsilnejšom zložení, pretože na budúci týždeň ich čaká kvalitne obsadená regata v Duisburgu. "Pre chlapcov to bude prvý súťažný test v spoločnej lodi, doteraz v priebehu sezóny jazdili ako singlisti. V Račiciach dostanú popri štvorkajaku príležitosť mladí pretekári do 23 rokov. V K4 sa na 1000 m predstaví v kategórii do 23 rokov posádka Pavol Maťaš, Peter Likér, Tomáš Martínek a Ladislav Belovič, polovičnú trať pôjdu Belovič s Liptákom, Martínekom a Erikom Noskovičom. V K1 zasiahne do bojov Maťaš, v C1 Ľubomír Hagara.

V deblkajaku by sa mali predstaviť Juraj Tarr s Andrejom Wiebauerom, medzi ženami Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou," povedal Blaho. (tasr)

Súvisiace články