Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Má tri medaily z olympiády. V karanténe hral nohejbal a zlomil si nohu

Erik Vlček. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 27. apr 2020 o 09:46

Erik Vlček je už po operácii.

BRATISLAVA. Po predčasnom návrate zo sústredenia v americkom Newport Beach skončil v karanténe v komárňanskej lodenici a tam si pri nohejbale nešťastne zlomil nohu.

Reč je o dlhoročnom úspešnom reprezentantovi v rýchlostnej kanoistike a trojnásobnom olympijskom medailistovi Erikovi Vlčekovi.

Už je po operácii

"Momentálne som dva týždne po operácii. Nohu v ortéze budem musieť mať ešte mesiac, až potom budem môcť na ňu stúpiť. Dovtedy ju nemôžem zaťažovať a musím dávať pozor, aby sa všetko správne zrástlo. Dúfam, že nenastanú komplikácie," uviedol Erik Vlček pre web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV).

Desaťnásobný majster sveta a 11-násobný majster Európy si nepripúšťa, že by nezabojoval o účasť na olympiáde v Tokiu, ktorú presunuli na budúci rok.

"Počítam s tým, že už v júni by som si mohol sadnúť do kajaka. Ak všetko pôjde tak, ako má, budem mať ešte päť mesiacov na prípravu a tréning na vode. Myslím si, že času je dosť. Po novembri opäť nabehneme na zimnú prípravu a začneme všetko odznova, aby sme sa dostali tam, kde sme prestali,“ reagoval 38-ročný Vlček.

Chcú ho dotiahnuť do Tokia

Člen elitného slovenského štvorkajaku je so svojou tréningovou skupinou na diaľku v kontakte.

"Snažia sa udržiavať vo forme. Dúfam, že sa všetci športoví priaznivci tešia na znovuobnovenie športu. Zdravie je však teraz prvoradé,“ odkázal Vlček.

Štvorkajak s Vlčekom v zostave získal na vlaňajších MS v Szegede okrem bronzových medailí na 500 m aj olympijské miestenky do Tokia.

"Zdá sa, že sa tento rok budeme musieť pripravovať bez pretekov. Ak aj nejaké budú, tak asi až na jeseň a iba u nás na Slovensku. Sme v lodi traja mladí a je predpoklad, že sa budeme ešte pár rokov zlepšovať. Verím, že aj náš 'starý' - Erik Vlček - to s nami vydrží a nejako ho na tú olympiádu našou mladíckou húževnatosťou dotiahneme," uviedol člen K4 Samuel Baláž.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.