Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Štvorhru v Singapure ovládli Rusky

Jelena Vesninová (vľavo) a Jekaterina Makarovová vyhrali finále štvorhry v Singapure. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 30. okt 2016 o 11:48

Jekaterina Makarovová s Jelenou Vesninovou vo finále zdolali americko-český pár Bethanie Matteková-Sandsová a Lucie Šafářová.

WTA Finals - finále štvorhry:

Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (Rus.-4) - Bethanie Matteková-Sandsová, Lucie Šafářová (USA/ČR-3)

7:6 (5), 6:3

/za 98 minút/

SINGAPUR. Ruské tenistky Jekaterina Makarovová a Jelena Vesninová získali titul vo štvorhre na koncoročnom výberovom šampionáte BNP Paribas WTA Finals na tvrdom povrchu v Singapure.

Štvorky podujatia, ktoré v sobotňajšom semifinále vyradili obhajkyne lanského prvenstva Martinu Hingisovú so Saniou Mirzovou (Švaj./India), si v nedeľňajšom finále za 98 minút poradili s tretím nasadeným americko-českým párom Bethanie Matteková-Sandsová, Lucie Šafářová 7:6 (5), 6:3. Víťazky nepykali za to, že v prvom sete premrhali vedenie 5:3, z ktorého klesli na 5:6. V druhom dejstve sa im v ôsmom geme vydaril brejk a v nasledujúcom premenili štvrtý mečbal.

Makarovová s Vesninovou nadviazali na istanbulský triumf svojich krajaniek Marie Kirilenkovej s Naďou Petrovovou na tomto podujatí spred štyroch rokov.

Šampiónky získali Martina Navratilova Doubles Trophy, finančnú prémiu 500-tisíc USD brutto a 1500 bodov do renkingu.

Pre zdolanú Mattekovú-Sandsovú so Šafářovou bola určená spoločná odmena 260-tisíc USD a 1080 bodov do svetového rebríčka.

Súvisiace články