Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Štvorgólový Hajník má za sebou premiéru v médiách

Sportnet|Publikované 17. okt 2006 o 00:00

Prešov Sériu štyroch domácich vystúpení zavŕšili hokejisti HK Lietajúce kone v poradí druhým víťazstvom na nulu. Po desiatich góloch do prievidzskej

siete zdolali naposledy súperov vo farbách HKm Detva 4:0. Uvedená štatistika je vizitkou defenzívnej činnosti mužstva, ako aj brankára Róberta Martona. Ten sa na začiatku sezóny striedal medzi prešovskými žrďami s Gubíkom, no v posledných troch stretnutiach dostal dôveru od trénera Dušana Kapustu vždy od prvej minúty. "Proti Banskej Bystrici zachytal naozaj dobre. Prievidžania ho síce príliš nepreverili, no popri niekoľkých spoľahlivých zákrokoch zlikvidoval tiež dva samostatné nájazdy. Vytvoril si takú pozitívnu klímu, z ktorej odvtedy takpovediac ťaží. Nemal som preto dôvod nepostaviť ho proti Detvancom, ktorí ho neprekonali ani z trestného strieľania," uviedol kormidelník Šarišanov na margo brankára, ktorý si drží čisté už skoro 140 minút. Pochválil ale tiež celkovú defenzívu svojho tímu: "Traja hráči musia vždy brániť od červenej čiary. Snažíme sa tým minimalizovať prípadnú hrozbu prečíslení či brejkov zo strany súperov. Zatiaľ nám to vcelku, až na malé výnimky, vychádza".

V posledných dvoch dueloch HK LK strelil štyri góly Martin Hajník. Spolu s Melicherčíkom a Sekáčom jeden z trojice dvadsaťročných novicov, ktorí prišli do k východniarom z majstrovskej Žiliny. Naša prosba o krátky rozhovor ho evidentne zaskočila. "Po prvýkrát v živote ma oslovil niekto z médií," uviedol hráč, ktorý dostal na Považí príležitosť len v niekoľkých prípravných zápasoch a na súpiske figuroval až v štvrtej päťke. Neostýchal sa ale otvorene dodať: "Asi momentálne na viac nemám. Som však rád, že v Prešove môžem hrávať a získavať skúsenosti zo seniorského hokeja". Na tému spomínanej úspešnej koncovky bol iba stručný: "Zadarilo sa," uviedol nárečím typickým pre považský región ľavý krídelník, ktorý hráva v treťom prešovskom útoku spolu s Melicherčíkom a Palkom.

Dnes pokračuje prvá hokejová liga na Slovensku 12. kolom. Lietajúce kone sa predstavia v Humennom, ktoré vedie na poste trénera bývalá osobnosť československého hokeja Vladimír Svitek. D. Kapusta si je vedomý, že to nebude ľahký zápas: "Vyhrali posledné štyri zápasy, zvyknú sa posilniť hráčmi z Košíc. Mohlo by to byť solídne východniarskej derby. Nechajme sa prekvapiť".

Súvisiace články