Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

STV sa dohodla - majstrovstvá Európy vo futbale bude vysielať

Sportnet|12. jún 2004 o 00:00

BRATISLAVA - Slovenská televízia potom, čo vystrašila fanúšikov, napokon predsa len bude vysielať futbalové majstrovstvá Európy z Portugalska. Branislav Záhradník z STV hovorí, že vlastník vysielacích práv - Európska vysielacia únia - sa sám ozval a ...

BRATISLAVA - Slovenská televízia potom, čo vystrašila fanúšikov, napokon predsa len bude vysielať futbalové majstrovstvá Európy z Portugalska. Branislav Záhradník z STV hovorí, že vlastník vysielacích práv - Európska vysielacia únia - sa sám ozval a pristúpil na podmienky STV a jej taktika nepristúpiť na ponúkané podmienky bola úspešná.

Podľa informácií SME únia bola po krachu rozhovorov s komerčnými televíziami nútená dohodnúť sa s STV. V zmluvách s reklamnými partnermi majstrovstiev im totiž zaručila vysielanie aj na Slovensku. V iných krajinách únia nemáva problém, pretože medzi tamojšími televíziami je o šampionát veľký záujem.

"Dohodli sme podmienky, ktoré sú lepšie, ako sme sami pôvodne navrhli. Ušetrili sme desiatky miliónov," tvrdil včera Záhradník. Dohodnutú sumu nechcel upresniť.

Pôvodné predstavy EBU však Záhradník zopakoval, zjavne teda nejde o obchodné tajomstvo. "Najskôr chceli 30, potom 22 miliónov korún," hovorí. Pred štyrmi rokmi podľa neho stáli práva 8 miliónov korún. Podľa informácií SME STV pôvodne ponúkala za portugalský šampionát asi 10 miliónov a napokon teda zaplatí ešte menej.

Záhradník povedal, že cena je nízka, lebo televízia upozornila majiteľa práv, že bude mať problém tak rýchlo predať reklamný čas. Na otázku, prečo STV kúpila práva v poslednej chvíli, keď predtým hovorila, že je to neprijateľné, povedal: "V tejto chvíli nie sú výnosy z reklamy kľúčové."

STV odvysiela všetkých 31 zápasov majstrovstiev, z toho 27 v priamom prenose a 4 zo záznamu. Všetky budú komentovať slovenskí redaktori z bratislavského štúdia, pretože zmluva nezaručuje komentátorské miesta na štadiónoch - za tie by si STV musela priplatiť.

Súvisiace články