Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

STV odvysiela z ME 2004 27 priamych prenosov a 4 záznamy

SITA|11. jún 2004 o 13:07

BRATISLAVA 11. júna (SITA) - Majstrovstvá Európy 2004 vo futbale slovenskí televízni diváci napokon predsa len uvidia. Ako informuje Slovenská televízia (STV) na svojej internetovej stránke, po dlhotrvajúcich ...

BRATISLAVA 11. júna (SITA) - Majstrovstvá Európy 2004 vo futbale slovenskí televízni diváci napokon predsa len uvidia. Ako informuje Slovenská televízia (STV) na svojej internetovej stránke, po dlhotrvajúcich rokovaniach o kúpe vysielacích práv sa vedenie STV dohodlo na odvysielaní zápasov zo šampionátu v Portugalsku. Zmluva medzi STV a vlastníkom práv Európskou vysielacou úniou (EBU) bola uzatvorená zatiaľ len telefonicky, jej podpísanie sa pripravuje.

"Odvysielame všetkých 31 stretnutí, 27 v priamom prenose a 4 zo záznamu, pretože pri tretích zápasoch v základných skupinách sa hrajú zápasy v rovnakom čase," informoval agentúru SITA šéfproducent Producentského centra športu a motorizmu STV (PCŠM STV) Andrej Miklánek. "V každom hracom dni pripravujeme štúdio k Euro 2004, momentálne finalizujeme jeho podobu." Pri komentovaní zápasov a moderovaní štúdia sa budú striedať Viktor Blažek a Marcel Merčiak, v niektorých dňoch využije STV aj svojho externého spolupracovníka Norberta Bratha. Komentátori STV budú duely šampionátu komentovať z bratislavského štúdia. "Zatiaľ neuvažujeme o vyslaní nášho štábu do Portugalska, v prípade nejakej mimoriadnej udalosti sme však pripravení operatívne zareagovať," doplnil A. Miklánek.

Televízni diváci budú mať opäť možnosť rozhodnúť svojimi hlasmi o hviezde zápasu buď formou SMS správ alebo telefonátom na audiotextové číslo.

Súvisiace články