Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

STV napokon bude vysielať prenosy z ME vo futbale

TASR|11. jún 2004 o 10:31

Bratislava 11. júna (TASR) - K nečakanému vývoju situácie v súvislosti s priamymi prenosmi z futbalového EURO 2004 z Portugalska prišlo v Slovenskej televízii.

Kým pred pár dňami bolo ešte zrejmé, že verejnoprávna inštitúcia slovenskému fanúšikovi futbalu neposkytne z tejto vrcholnej udalosti žiadny priamy prenos, tak vo štvrtok prišlo k obratu a už od soboty začne STV s najväčšou pravdepodobnosťou vysielať EURO 2004 naživo.

"Vo štvrtok popoludní nás Európska televízna únia (EBU) kontaktovala a ponúkla nám vysielacie práva za tých podmienok, ktoré sme im ponúkli my pár dní vopred," uviedol člen manažmentu STV Branislav Záhradník.

Záhradník zdôraznil, že EBU nie celkom dobre odhadla situáciu na slovenskom trhu a keď jej to nevyšlo s ponukami komerčných televízií, tak sa znova obrátili na STV. "Z našej strany sa ukázalo ako veľmi prezieravé, že sme nepodľahli tomuto finančnému tlaku EBU, ale i silnému domácemu tlaku. Tým, že sme vydržali, sme takto ušetrili niekoľko desiatok miliónov korún. Aj keď v tejto chvíli to ešte nie je definitívne, tak je tu vysoká pravdepodobnosť, že už od soboty si bude môcť slovenský fanúšik futbalu naladiť našu dvojku a vychutnať si tak súboje najlepších európskych tímov naživo. Odvysielame balík 31 zápasov a k tomu celý sprievodný servis, ktorý nám EBU s vysielacími právami ponúkla," informoval Záhradník, pred ktorým i jeho kolegami v nasledujúcich hodinách stála náročná úloha zabezpečiť reklamné záležitosti prenosov.

EURO 2004 budú zo štúdia v Mlynskej doline komentovať Viktor Blažek a Marcel Merčiak.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Švédsko vs. Slovensko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Chorvátsko vs. Česko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Škótsko
Kurzy prináša