Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

STV nahnevala fanúšikov skokanských športov

Sportnet|Publikované 9. feb 2009 o 23:00

Fanúšikovia a organizátori skokov na lyžiach sú smutní a pobúrení. Verejnoprávna televízia nenasnímala priamy prenos z majstrovstiev sveta juniorov,

hoci ho hotovali kúpiť zahraničné kanály. STV tvrdí, nedalo sa.

ŠTRBSKÉ PLESO. Významné podujatie majstrovstiev sveta juniorov v skokoch a severskej kombinácii zavítalo na Štrbské Pleso po dlhých deviatich rokoch športového pôstu. Napriek významu podujatia verejnoprávna STV odmietla z neho odvysielať priamy prenos.

Zarobili by?

Ľudia okolo skokanského športu vo Vysokých Tatrách sú rozčarovaní. "Prenos chcel vysielať Eurosport a talianska televízia. STV by teda na prenose i zarobila. Na nedostatok peňazí sa tu vyhovárať nedá," hovorí člen organizačného výboru MS. Ten neverí i ďalšiemu vysvetleniu STV. "Súťaže začali minulú stredu, o prenos sme požiadali pred štedrým dňom v decembri. Toto je podľa STV málo času?," hovorí rozhorčený Tatranec.

"Nejde len o šport"

Podľa neho by prenos na medzinárodnom kanále spropagoval i Štrbské Pleso ako turistické miesto. "Inde také šance nezahadzujú, my áno." Na pretekoch mali na Slovensku premiéru ženy - skokanky. "O to bolo podujatie atraktívnejšie. Ženy skákali pekné 90-metrové skoky," povedal.

Nedalo sa

Tibor Kubička z STV hovorí, že prenos sa naozaj nemohol uskutočniť. "Je našou prioritou ponúkať podujatia na Slovensku, ale tu požiadavka prišla neskoro. Technicky ide o veľmi náročnú vec, príprava nie je taká jednoduchá, ako sa to zdá." Kubička doplnil, že prenos mohli uskutočniť iba na úkor zrušenia už naplánovaných prenosov, čo nechceli.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.