Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Stúpa záujem o vstupenky do Liberca

SITA|Publikované 9. feb 2009 o 13:16

S blížiacim sa začiatkom majstrovstiev sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v Liberci stúpa aj záujem fanúšikov o vstupenky.

LIBEREC. S blížiacim sa začiatkom majstrovstiev sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v Liberci (18. februára - 1. marca) stúpa aj záujem fanúšikov o vstupenky na jednotlivé podujatia. Medzi Čechmi vzbudzujú najväčšie očakávania preteky, v ktorých by domáci reprezentanti mohli byť úspešní.

Z tohto hľadiska sa najlepšie predávajú lístky na divácky atraktívnu mužskú štafetu. Okrem toho je veľký dopyt aj po otváracom ceremoniáli, ktorého vrcholom bude koncert skupiny Deep Purple. Ceny vstupeniek na túto akciu sa pohybujú od 500 do 700 Kč (cca 18-25 €). Z mimošportových sprievodných akcií je záujem o koncert slovenskej hudobnej skupiny Elán, ktorý je naplánovaný na 20. februára, kedy bude v Liberci akcia nazvaná Slovenský deň. Počas celého dňa budú mať návštevníci možnosť ochutnať v stánkoch tradičné slovenské jedlá a nápoje a Slovenská agentúra cestovného ruchu bude na miestnom Regional Plaza prezentovať svoju krajinu.

"Preteky svetového šampionátu majú možnosť navštíviť naozaj všetci. Ceny vstupeniek sa začínajú už od dvestopäťdesiat korún (približne 9 € - pozn.). Majstrovstvá sveta v Liberci sú jedinečnou šancou vidieť špičku svetového športu na vlastné oči a túto šancu chceme dať čo najväčšiemu počtu ľudí,“ cituje oficiálna internetová stránka MS prezidentku organizačného výboru Kateřinu Neumannovú. Záujemcovia si môžu kúpiť aj permanentku na všetky podujatia. Jej cena sa pohybuje od 11 685 Kč do 17 337 Kč (cca 417 - 620 €) podľa kategorizácie jednotlivých tribún.

Počty predaných vstupeniek v posledných dňoch stúpajú, organizátori veria, že aj z tohto pohľadu by mohol byť šampionát úspešný. Očakávajú, že do Liberca prídu aj fanúšikovia z Poľska a Nemecka, pretože aj v týchto krajinách začína byť o vstupenky záujem. Kúpiť sa dajú aj cez internet na stránke http://www.ticketpro.cz/fis/, prípadne priamo u organizačného výboru.

Súvisiace články