Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Stümpel prvou hviezdou v Toronte

Sportnet|Publikované 22. okt 2002 o 22:00

V piatich zápasoch zámorskej NHL v noci na utorok sa predstavili štyria slovenskí hokejisti s bilanciou štyroch bodov za jeden gól a tri asistencie.

Všetky slovenské body pritom pochádzali zo zápasu Toronto

Prvé štyri duely v dvanástej sezóne v NHL nevyšli podľa predstáv slovenského centra Bostonu Jozefa Stümpela, všetko si však už v ďalších dvoch stretnutiach stihol vynahradiť. Po dvojbodovej noci v Edmontone zlepšil v Toronte svoj zápis ešte o ďalší bod a stal sa prvou hviezdou zápasu. Už v druhej minúte strelil nitriansky rodák svoj druhý gól v ročníku a v druhej časti hry dvoma gólovými prihrávkami - najskôr svojmu súputníkovi z Los Angeles Glennovi Murrayovi a potom českému nováčikovi Ivanovi Humlovi - prispel k tomu, že Boston po úvodných šiestich zápasoch zákadnej časti má na svojom konte len jedinú prehru a to zatiaľ stále čaká na premiéru pred vlastným publikom. "Myslím, že keď hráme vonku, náš tím lepšie drží spolu. Ročník sme začali v Minnesote veľmi zle, no dnes sme sa predviedli už v lepšom svetle," povedal po stretnutí Stümpel a jeho spouhráč, brankár Steve Shields zavtipkoval: "Podľa našich úspechov na štadiónoch súperov mám pocit, že chlapcom sa ani veľmi nechce domov." Shields z 34 striel pustil za chrbát iba Sundinov pokus po asistencii Róberta Švehlu, ktorý si však okrem toho pripísal až tri mínusky a na ľade nezabránil ani štvrtému gólu počas oslabenia Toronta. Víťazstvo Bruins znamenalo 200. triumf v kariére ich trénera Robbieho Ftoreka.

Aj bez zraneného útočníka Vincenta Lecavaliera pokračovali hráči Tampy Bay v najlepšom štarte v klubovej histórii a spoločne s Philadelphiou zostali aj po súboji s New Yorkom Rangers (4:2) jediným tímom v lige bez prehry. V drese domácich nastúpil aj slovenský krídelník Ronald Petrovický, pripísal si však iba jeden mínusový bod a dve trestné minúty. V druhej tretine na čistú zrážku s ním doplatil hosťujúci Ruslan Fedotenko vyrazením dychu a ruskému hráčovi preventívne hneď röntgénovali hrudník, v záverečnom dejstve sa však mohol opäť zapojiť do hry.

Atlanta bez Ľuboša Bartečka, ktorého nechal tréner zohrievať striedačku, neuspela v zápase s Floridou (2:3) ani v šiestom pokuse o prvé víťazstvo. Druhý úspech domácich sa zrodil až minútu a pol pred sirénou, keď sa druhýkrát zapísal do streleckej listiny mladý Švéd Kristian Huselius. Podiel na víťaznom góle mal aj slovenský obranca Ivan Majeský, ktorý zaznamenal plusový bod.

Sumár výsledkov: TORONTO - BOSTON 1:4 (1:1, 0:3, 0:0), góly: 8. Sundin (ŠVEHLA) - 2. STÜMPEL (G. Murray), 34. G. Murray, 34. Gill (STÜMPEL), 60. Huml (STÜMPEL). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. NY RANGERS - TAMPA BAY 2:4 (0:1, 2:2, 0:1), R. Murray, 24. Messier - 12. Clymer, 28. St. Louis, 35. Prospal, 44. St. Louis. Vylúčení: 9:4 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0. SAN JOSE - VANCOUVER 2:5 (1:0, 0:5, 1:0), 4. Selänne, 52. Ricci - 21. Näslund, 22. Morrison (Cooke, Jovanovski), 25. Näslund, 25. Klatt, 28. Näslund. Vylúčenia: 5:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1. DETROIT - CALGARY 4:0 (0:0, 2:0, 2:0), 23. Chelios, 25. Maltby, 43. Holmström, 54. McCarty. Vylúčenia: 9:9 na 2 min, Wallin (DET), Nichol (CGY) na 5+10 min, Draper (DET) na 5+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 2:0. FLORIDA - ATLANTA 3:2 (0:1, 1:1, 2:0), 24. Jokinen, 46. Huselius, 59. Huselius - 16. Kovaľčuk, 39. Bucajev. Vylúčenia: 2:4 na 2 min, Ference, Worrell (FLA), Rheaume, Odgers (ATL) na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.