Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Stümpel má ponuku z Astany

Sportnet|Publikované 13. júl 2008 o 22:00

ASTANA.- Ďalším slovenským hokejistom, ktorý by mohol hrať v novovytvorenej Kontinentálnej hokejovej lige, je Jozef Stümpel. Čoskoro 36-ročný center

má na stole ponuku z kazašského klubu Barys Astana.

Zmluvu ešte nepodpísal

Podľa magazínu Sport Stand, na ktorý sa odvolávajú viaceré ruské médiá, už mal Stümpel s kazašským účastníkom KHL podpísať zmluvu. Klub to zatiaľ nekomentoval a samotný hráč to nepotvrdil. "Zatiaľ som nič nepodpísal, ponuku z Astany mám na stole. Teraz cestujem do Ríma na stretnutie NHLPA a potom po zvážení s rodinou sa rozhodnem, čo bude ďalej," povedal Jozef Stümpel.

Od júla voľným hráčom

V Baryse je zatiaľ jediným istým Slovákom Gabriel Špilár, klub má záujem aj o Ivana Čiernika. Stümpel sa po 1. júli stal voľným hráčom, keďže Florida, kde strávil posledné tri sezóny, s ním rozviazala zmluvu. Nitriansky rodák mal byť pôvodne hráčom Floridy ešte na jednu sezónu, počas ktorej mal zarobiť 2,25 milióna dolárov. Vedenie Panthers mu teraz vyplatí dve tretiny tejto sumy. Stümpel pôsobil na Floride od ročníka 2005/2006, v uplynulej sezóne odohral 52 zápasov s bilanciou 7 gólov a 13 asistencií. Tridsaťpäťročný stredný útočník bol posledným hráčom v kádri Panthers, ktorý prvý kontrakt s klubom podpísal ešte za čias manažéra Mika Keenana. V troch sezónach na Floride odohral celkovo 199 zápasov s bilanciou 45 gólov a 84 asistencií.

(sita)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.