Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Stümpel hral proti Coloradu s dcérkiným novorodeneckým štítkom

TASR|27. apr 2001 o 16:24

[img src="/cdata/41298/stump1.jpg" align="left"][/img]Denver 27. apríla (TASR)- Slovenský hokejový útočník v drese zámorského klubu NHL Los Angeles Kings Jozef Stümpel si pre šťastie nechal na ruke identifikačný štítok, ktorýmDenver 27. apríla (TASR)- Slovenský hokejový útočník v drese zámorského klubu NHL Los Angeles Kings Jozef Stümpel si pre šťastie nechal na ruke identifikačný štítok, ktorým v pôrodnici v LA označili jeho novonarodenú dcérku Kali. Jeho "amulet" nakoniec jemu i celému tímu v dramatickom predĺžení priniesol osoh, keď Stümpel v 74. min svojím kúskom oklamal celú obranu coloradských lavín na čele s brankárskym veteránom Patrickom Royom a puk posunul úplne voľnému Jaroslavovi Modrému.

Nitriansky rodák počas presilovky kráľov, ktorú rozhodcovia nariadili za faul Adama Foota na prenikajúceho Žigmunda Pálffyho, najskôr vyhral vhadzovanie s kapitánom domácich Joeom Sakicom, a keď sa k nemu o pár sekúnd v útočnom pásme puk vrátil, naznačil strelu a perfektnou krížnou prihrávkou našiel českého obrancu Jaroslava Modrého, ktorý delovkou tesne ponad ľad prestrelil brankársku legendu Avalanche.

"Najprv nebolo priestoru na prihrávku, no keď som naznačil strelu, zrazu sa vytvorila ulička a ja som mohol prihrať. Modrý potom už odviedol exelentnú prácu," povedal Stümpel a dodal: "Predpokladal som, že všetci v obrane a aj Roy budú v presilovke odo mňa očakávať strelu." Naradostený úspešný strelec Modrý po stretnutí povedal: "Videl som, ako sa Patrick sústreďuje na Jožka a nepresúva sa na opačnú stranu. Bolo to výborné. Získali sme prvé víťazstvo a teraz sa môžeme pokojne pokúsiť o ďalšie."

Stümpel nalietal v dvoch dňoch pred prvým zápasom takmer 5000 km, pretože sa z Denveru musel vrátiť do LA, kde podporoval manželku Martinu pri pôrode ich prvorodeného dieťaťa.

Súvisiace články