Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Stümpel 1+2 proti Ducks, Slováci 11 bodov, Demitra sa zranil, Heatle návrat

TASR|29. jan 2004 o 13:01

New York 29. januára (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala v noci na štvrtok na programe šesť zápasov. Zo slovenských hráčov sa najvýraznejšie bodovo presadil ...

New York 29. januára (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala v noci na štvrtok na programe šesť zápasov. Zo slovenských hráčov sa najvýraznejšie bodovo presadil útočník Los Angeles Jozef Stümpel, ktorý dal gól do siete Anaheimu a pridal dve asistencie, pričom druhú zaznamenal v predĺžení. Po dve asistencie si pripísali Ľubomír Višňovský (Los Angeles), Michal Handzuš (Philadelphia) a Marián Hossa (Ottawa), svoj siedmy gól v sezóne strelil floridský Juraj Kolník.

Český hviezdny útočník Jaromír Jágr (NY Rangers) sa päť dní po prestupe z Washingtonu predstavil proti svojím bývalým spoluhráčom. Na bránku Olafa Kölziga vyslal šesť striel, ale ani raz neuspel. Jazdci prehrali s Capitals 1:2 a navyše stratili útočníka Erika Lindrosa, ktorý po súboji s Jasonom Doigom narazil hlavou na mantinel a utrpel už ôsmy otras mozgu v kariére. Slovenský útočník Caps Peter Bondra, o ktorom sa stále hovorí v súvislosti s prestupom do Ottawy, zaznamenal jednu strelu a mínusový bod. Rangers prehrali piaty z posledných šiestich duelov.

Na Floride remizovali domáci panteri s Philadelphiou 3:3. Svoj siedmy gól v sezóne zaznamenal Juraj Kolník, keď dorazil strelu Valerija Bureho a poslal svoj tím do vedenie 2:1. Letci potom dvomi gólmi otočili skóre vo svoj prospech, na čo Panthers stihli expresne zareagovať vyrovnávajúcim gólom. Všetky tri góly padli v priebehu 89 sekúnd. Vo výbornej forme sa opäť prezentoval center Flyers Michal Handzuš, ktorý asistoval pri dvoch góloch a zaznamenal tri plusové body. Slovenský útočník nazbieral v posledných šiestich zápasoch osem bodov Jeho krajan Radovan Somík odohral cez 16 minút, ale iba raz vystrelil. V drese panterov žiaril brankár Roberto Luongo, ktorý zlikvidoval 44 striel.

Prvýkrát v sezóne sa v drese Atlanty predstavil hviezdny útočník Dany Heatley. Po septembrovej autonehode, pri ktorej zahynul jeho spoluhráč a spolujazdec Dan Snyder, sa 23-ročný útočník zotavoval po operácii kolena. V zápase proti St. Louis (1:1) sa prezentoval štyrmi streleckými pokusmi. "Cítil som sa na ľade dobre a postupom času som sa dostával do tempa," povedal Heatley, ktorý sa pred zápasom rozprával so Snyderovými rodičmi. "Myslím na neho celý čas. Bol to skvelý chlapec, ktorý pracoval tvrdšie ako ktokoľvek iný a preto bol pre mňa príkladom," dodal Heatley. V domácej aréne ho fanúšikovia privítali veľkým transparentom "Welcome Dany!". Útočník domácich Ronald Petrovický zaznamenal plusový bod, jednu strelu a navyše sa pobil s Dallasom Drakom. Ivan Majeský sa vrátil do zostavy, ale odohral len minútu a 10 sekúnd. Nešťastne sa skončil duel pre Pavla Demitru. Ten už v prvej tretine musel odstúpiť pre zranenie boku.

Dallas rozhodol o triumfe nad Ottawou (5:3) v tretej tretine, ktorú vyhral 4:0. Po dvoch častiach mali senátori navrch, potom však domáci rozpútali peklo. Ďalšie dva body si na konto pripísal slovenský útočník Marián Hossa, keď asistoval pri góloch Reddena a Havláta. Jeho krajan Zdeno Chára mal jednu gólovú asistenciu.

V kalifornskom derby medzi Anaheimom a Los Angeles žiaril slovenský center Kings Jozef Stümpel, ktorý sa o triumf 4:3 po predĺžení zaslúžil gólom a dvomi asistenciami. "Stumpy" v tretej tretine svojím piatym gólom v sezóne zvýšil na 3:2 a potom v predĺžení poslal presný pas na Joa Corva. "Dostal som perfektnú prihrávku a stačilo len presne vystreliť," povedal Corvo. Obranca Ľubomír Višňovský bol najvyťaženejším hráčom kráľov, keď odohral 31 minút a jednu sekundu. Na víťazstve sa podieľal 18. a 19. asisteciou v sezóne.

NY RANGERS - WASHINGTON 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 46. Ručinský (Nedvěd, Leetch) - 10. Halpern (Doig, Lang), 25. Whitfield. Strely na bránku: 33:24, brankári: Markkanen (59. Dunham) - Kölzig, 17.565 divákov.

FLORIDA - PHILADELPHIA 3:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)

Góly: 33. Lilja (Bure), 43. KOLNÍK (Bure, Weiss), 52. Huselius (Beaudoin) - 26. Pitkänen (Johnson, HANDZUŠ), 50. Weinrich (Recchi, HANDZUŠ), 51. Pitkänen (LeClair, Recchi). Strely na bránku: 25:47, brankári: Luongo - Esche, 17.227 divákov.

ATLANTA - ST. LOUIS 1:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Góly: 58. Cowan (Aubin, Tremblay) - 46. Mellanby (Weight, Tkachuk). Strely na bránku: 23:31, brankári: Nurminen - Divis, 16.271 divákov.

DALLAS - OTTAWA 5:3 (1:0, 0:3, 4:0)

Góly: 4. Oliver (Ott, Zubov), 42. Modano (Zubov, Lehtinen), 44. Turgeon (Barnes, Young), 57. Zubov, 59. Young (Sweeney) - 23. Havlát (Bonk, HOSSA), 26. Redden (Havlát, HOSSA), 33. Schaefer (CHÁRA, Lalime). Strely na bránku: 27:24, brankári: Turco - Lalime, 18.006 divákov.

ANAHEIM - LOS ANGELES 3:4 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 4. Rucchin (Čistov, McDonald), 43. Rucchin (Kunitz, Krog), 48. Salej (Sýkora, Niedermayer) - 22. Barney (VIŠŇOVSKÝ, STÜMPEL), 27. Robitaille (Klatt, VIŠŇOVSKÝ), 44. STÜMPEL (Corvo, Norström), 63. Corvo (STÜMPEL). Strely na bránku: 25:30, brankári: Gerber - Čechmánek, 17.174 divákov.

SAN JOSE - CALGARY 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 7. Rathje (McCauley, Ekman), 30. Marleau (Sturm, Damphousse), 58. Marleau (Sturm, Damphousse), 60. Thornton (Marleau, Cheechoo) - 24. Gelinas (Donovan, Conroy). Strely na bránku: 35:19, brankári: Nabokov - Turek, 15.119 divákov. fi