Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Študent šíril fámy o prémiách

Sportnet|24. jún 2004 o 00:00

HAAG/PRAHA - Holandský denník Algemeen Dagblad včera priniesol informáciu, podľa ktorej holandské spoločnosti pôsobiace na českom trhu ponúkli českým futbalistom zvláštne prémie za víťazstvo nad Nemeckom. To by Holanďanom v prípade ich výhry nad Lotyšsko

m zaistilo postup do štvrťfinále. Holandská obchodná komora sa proti správe ohradila. Neskôr sa ukázalo, že správa bola iba žartom holandského študenta žurnalistiky.

Podľa Algemeen Dagblad sa čiastka pre zverencov Karla Brücknera mala pohybovať v miliónoch euro. Strelci gólov by vraj mohli v prípade, že český tím Nemcov zdolá, dostať až štyri milióny. Denník uviedol, že zástupcovia Holandskej obchodnej komory v Prahe na tom nevidia nič neobvyklého. "I tak by z tejto výhry mala úžitok česká aj holandská ekonomika," cituje denník hovorcu komory Neufelda.

Zástupcovia holandskej komory však túto správu rázne popreli. "Komora nezamestnáva žiadneho pána Neufelda a nemá ani tlačového hovorcu. Ide pravdepodobne o žart neznámeho nezodpovedného človeka, ktorý zrejme chce poškodiť dobré meno Holandskej obchodnej komory. Od takýchto správ sa dištancujeme," píše sa v oficiálnom vyhlásení generálneho tajomníka Misja den Haana. Ten ďalej žiada vydavateľa denníka, aby infomáciu uviedol na pravú mieru.

O niekoľko hodín neskôr informovala komora, že ju kontaktoval študent žurnalistiky, ktorý priznal, že správa bola jeho žartom. "Zvažujeme podanie trestného oznámenia," dodal Den Haan.

(čtk)

Súvisiace články