Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Študent Cuprišin pomohol Bardejovu gólmi

Zľava Seman, autor ďalších dvoch gólov do brány Moldavy a mladík Grohoľ. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 19. jún 2012 o 22:00

Po záverečnom stretnutí 3. futbalovej ligy Bardejov – Moldava nad Bodvou B si hráči i realizačný tím Partizána obliekli majstrovské dresy za prvenstvo v súťaži.

Po záverečnom stretnutí 3. futbalovej ligy Bardejov – Moldava nad Bodvou B (3:1) si hráči i realizačný tím Partizána obliekli majstrovské dresy za prvenstvo v súťaži a dostali miestenku do našej druhej najvyššej súťaže 2. ligy, o ktorú sa pokúšali už druhý rok.

BARDEJOV. V minulej sezóne ich predbehla Podbrezová, no teraz tréner Mikuláš Komanický mal k dispozícii káder skúsených i mladých hráčov, ktorí, až na jednu výnimku, boli počas sezóny lídrom.

Kapitán Partizána Bardejov 31- ročný Vladislav Palša je dlhoročným pilierom mužstva a taký zauzlený priebeh nečakal: „Určite to bola ťažká sezóna. Po tej minulej, keď sme neúspešne naháňali Podbrezovú, všetci vedeli, že chceme ísť na postup a nič nám nedarovali. Zvládli sme to. ”

Nedá sa zabudnúť na domácu prehru tri kolá pred koncom s Lokomotívou Košice 0:4. Palša len krútil hlavou: „Ťažko sa viem k tomu vyjadriť. Možno nám psychika tak zviazala nohy, že sme to nedokázali rozhodnúť už v tomto zápase. Mohlo už byť po všetkom, tak sme museli o postup hrať do posledného hvizdu. Všetko zlé je na niečo dobré. Potom sme zvládli zápas s rezervou MFK i dnes doma.”

Najlepším strelcom mužstva s 13 gólmi je Stanislav Cuprišin. Spolu s Michalom Grohoľom sú aj najmladší v kádri, v januári oslávili 22 rokov.

Cuprišin študuje na vysokej škole a posledné dve sezóny boli pre neho náročné na oboch frontoch, veď v základnej zostave často chýbal: „Bolo to na trénerovi, kedy som dostal príležitosť nastúpiť do hry, no stále som sa snažil pomôcť. Som rád za každý gól, čo pomohol mužstvu. Bolo to psychicky náročné stále hrať o špicu a musieť vyhrávať. Futbal milujem, je u mňa na prvom mieste a tento postup bol prioritou. V hlave som nemal nič iné, no zvládal som aj školu. Na trávniku to tentoraz nebol iba zápočet, ale skúška. Všetci sme obstáli. ”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.