Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Stropkovčania si vyčistili kabínu a hrajú ako vymenení

Ilustračné. (Autor: archív)
Daniel Dedina|Publikované 7. okt 2017 o 00:00

Do Lipian necestujú v porazeneckej nálade, práve naopak.

LIPANY/STROPKOV. Dnešný duel 12. kola III. futbalovej ligy Východ Lipany – Stropkov by mal patriť k ozdobám prvej polovice aktuálneho ročníka najvyššej regionálnej súťaže.

Lipany prišli minulý týždeň o post lídra.

Po prehre vo Veľkých Revištiach sa pred ne dostali Snina a práve Stropkov.

Žilina si vybrala daň

„Jedna dobrá séria sa v našom prípade skončila, len ma mrzí spôsob, akým sme ju ukončili. Asi sa prejavila únava z pohárového zápasu so Žilinou, pretože chlapcov som na ihrisku nespoznával. Celý týždeň sme poctivo pracovali na tom, aby bol zápas so Stropkovom satisfakciou za ten vo Veľkých Revištiach. Sme stopercentne pripravení a odhodlaní pobiť sa o víťazstvo,“ hlásil nám poriadne zachrípnutým hlasom tréner Lipian Emil Jacko.

Dnes by však na lavičke nemal chýbať.

O najbližšom súperovi sa Jacko vyjadril pochvalne.

„Je dobré, že sa Stropkovu darí, fandím mu. Jeho hráči hrajú oduševnene, majú svoju kvalitu. Súťaž je tento rok vzácne vyrovnaná, čo kvalite jednotlivých duelov môže len pomôcť.“

O špicu hrá aktuálne až pätica tímov – Snina, Stropkov, Lipany, Košice a Rožňava.

„Pred začiatkom súťaže som nemal žiadne konkrétne očakávania. Bol som zvedavý najmä na to, ako po pôsobení v druhej lige naskočíme znova do treťoligového diania. Pravidelne analyzujem aj hru súperov. O mužstvách, ktoré sú v popredí, môžem povedať len to, že sú to ozaj kvalitné mančafty a právom sú tam, kde sú,“ uznal kvality konkurencie kormidelník Odevy.

Ťahajú sériu bez prehry

Stropkovčania neplánujú cestovať do Lipian v porazeneckej nálade, práve naopak.

„Chceme nadviazať na doterajšie dobré výkony z ihrísk súperov, kde sme zatiaľ jeden zápas remizovali a všetky ostatné vyhrali. Zakaždým sme sa presadili vlastným štýlom hry. Verím, že naši hráči sa proti Lipanom ukážu v dobrom svetle. Očakávam dobrý futbal, s patričným nasadením a kvalitou na oboch stranách,“ povedal nám pred blížiacim sa súbojom tréner Tesly Stropkov Vladimír Rusnák.

Jeho zverenci aktuálne ťahajú úctyhodnú sedemzápasovú sériu bez prehry. Vyhrali šesťkrát v rade a naposledy remizovali so Šar. Michaľanmi.

„Nepripisujeme tomu veľký význam, sústredíme sa vždy na najbližší zápas. Radi by sme na posledné úspešné vystúpenia nadviazali aj v Lipanoch,“ podotkol skúsený kouč.

V prípade Stropkova doslova bije do očí prerod mužstva v porovnaní s jarnou časťou uplynulej sezóny. Kým za celú jar vyhralo len dva zápasy a v tabuľke skončilo až na 12. mieste, teraz v jedenástich stretnutiach bodovalo naplno už sedemkrát.

„Podarilo sa nám vyčistiť kabínu, piati hráči odošli, štyria či piati sem prišli. Vydarila sa nám letná príprava, kde sme poriadne zapracovali na fyzickej stránke. Chlapci poctivo pracujú v tréningovom procese a darí sa nám to prenášať aj do zápasov,“ ponúkol Rusnák súhrn faktorov, vďaka ktorým sa Stropkovu momentálne darí.

Program 12. kola III. ligy, dnes o 13.00 hod.: Lipany – Stropkov, 14.30 hod.: Rožňava – Krompachy, zajtra o 14.30 hod.: Šar. Michaľany – Prešov B, Snina – Sabinov, Svit – Bard. N. Ves, Svidník – Giraltovce, Plavnica – Vranov n./T., utorok o 15.00 hod.: FK Košice – V. Revištia.

Súvisiace články