Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Stropkov ukončil víťaznú sériu Giraltoviec

Domáci nedali gól takmer z bránkovej čiary. (Autor: Ladislav Lukáč)
Sportnet|Publikované 19. máj 2013 o 22:00

Futbalistom MFK Slovan Giraltovce sa v tomto roku na domácom trávniku mimoriadne darilo, keď dokázali zvíťaziť vo všetkých štyroch zápasoch.

Naviac dohrávky a žreb spôsobili, že Slovan mal výhodu domáceho prostredia v troch stretnutiach po sebe a v prvých dvoch bol úspešný – proti Starej Ľubovni (4:0) i Haniske (2:1), ale v treťom im toto ťaženie zastavila stropkovská Tesla.

GIRALTOVCE. Prvý polčas susedského derby zápasu mal nečakaný priebeh. Stropkovčania už od prvej minúty hýrili aktivitou a výborným pohybom domácich poriadne zaskočili.

Navyše si vytvorili aj viacero výborných šancí. Giraltovce však mali v bránke skvelého Štefánika, ktorý už v 3. minúte vyrazil bombu Bilasa a o tri minúty neskôr včasným vybehnutím zastavil unikajúceho Teraza.

V 22. minúte už bol bezmocný proti umiestnenej strele Vachaľa po prihrávke Homoľu z ľavej strany. Giraltovčania sa v ofenzíve presadzovali veľmi ťažko, ich kombinácie boli zbrklé a dlho nevedeli nájsť proti útočne naladenej Tesle účinnú protizbraň.

Hostia mohli zvýšiť v 53. minúte, ale Štefánik Bilasovi brilantne zmaril vyloženú šancu. Od hráčov Stropkova to žiaľ bolo všetko a naopak Giraltovčania vrhli všetky sily do ofenzívy. Súpera pritlačili, ale vytúžený gól im asi nebol súdený.

V 56. minúte Hažer zázračne odvratil z bránkovej čiary Pankuchovú loptu a v 84. minúte už diváci radostne kričali, keď lopta skákala po bránkovej čiare, ale cestu do Hažerovej siete si nenašla.

Treba povedať, že tlak Slovana po prestávke bol skôr výsledkom veľkej vôle, ako futbalového umenia. Domácim chýbal pokoj a myšlienka pri útočných akciách.

Tréneri oboch mužstiev reagovali po zápase s pokojom aj nadhľadom, aj keď tomuto derby zápasu nechýbali emócie. Rozhodca Bucko vytiahol Stropkovčanom päť žltých kariet a Terazovi navyše aj červenú po druhom napomínaní.

Richard Gábor, kormidelník Giraltoviec: „Dnes sa ukázalo, že futbal vie byť spravodlivý a oklamať sa nedá. Viacerí chlapci v týždni úspešne absolvovali rôzne skúšky, či už maturitné, alebo na vysokých školách. To, že ich myšlienky boli zamerané viac na školu ako na zápas so Stropkovom, viem pochopiť. Žiaľ, mrzí ma, že oni potom viac mysleli na oslavy ako na futbal a to sa nám v tomto prípade vypomstilo. Polhodina dobrého výkonu na úspešný výsledok jednoducho nestačila. Víťazstvo Tesly je zaslúžené.“

Igor Tabiš, tréner Stropkova: „Naším cieľom bolo ukázať dobrý futbal a v Giraltovciach bodovať. Myslím si, že sa nám to aj podarilo naplniť. Nevyužili sme v prvom polčase výborné šance a dali sme len jeden gól. Ja som v Giraltovciach pred dvadsiatimi rokmi hrával a vedel som, že to bude ťažký zápas, pretože to pravé giraltovské srdiečko sa prejaví aj za nepriaznivého stavu. My sme chceli aj v II. polčase pokračovať v nasadenom trende, ale tlak Slovana bol veľký a pribrzdilo nás aj vylúčenie Teraza. Nakoniec sme aj so šťastím tri body uhájil a ja som veľmi spokojný s výkonom svojich zverencov.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.