Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Stropkov prerušil sériu Moldavy, no na víťazstvo to nestačilo

Sportnet|Publikované 27. apr 2009 o 22:00

Pred stretnutím na pôde FK Bodva Moldava nad Bodvou ťahal MŠK Tesla Stropkov jarnú sériu bez prehry. Vedúci celok súťaže síce úlohu papierového favorita splnil, ale k zaujímavému priebehu prispeli aj hostia.

STROPKOV.

Reparát po prestávke

Na pôde lídra III. ligy hosťujúcim tímom ruže v tejto sezóne nekvitnú. Jediným mužstvom, ktoré v Moldave neprehralo, bol Bardejov a ďaleko od zisku bodu neboli ani hráči Stropkova. Zverenci trénera Alojza Lehockého prehrávali po prvom polčase 0:2, ale tri minúty po zmene strán ich vrátil do stretnutia kontaktným gólom útočník Ján Vachaľ: "Hneď po druhom góle Moldavy som mal rovnakú príležitosť, akú som v druhom polčase premenil. V obidvoch prípadoch mi prihrával R. Gonos, no v prvej šanci som minul bránu. Po zmene strán sme nastúpili oveľa aktívnejšie, začali sme vyhrávať drvivú väčšinu osobných súbojov a výsledok prišiel už po troch minútach hry, keď sa mi už domáceho brankára podarilo presne obhodiť."

Dva polčasy, dve tváre

Stropkovčania doplatili v Moldave na nešťastné necelé dve minúty v polovici prvého polčasu, keď inkasovali dva góly. Po zmene strán však hostia striasli zo seba nervozitu a pokoj na ich kopačkách sa okamžite premietol do zlepšeného výkonu, ktorým si získali rešpekt domácich hráčov a uznanie fanúšikov najväčšieho ašpiranta na postup. "Musím priznať, že Moldava hrala v prvom polčase naozaj veľmi dobre. Do zápasu sme nastupovali s cieľom zahrať si futbal proti kvalitnému súperovi, no na ihrisku to vyzeralo inak, pretože sme kazili veľa prihrávok, čo bola pre domácich voda na mlyn. O sile Moldavy svedčí aj to, že sme boli prvým mužstvom v tejto sezóne, ktoré skórovalo na jej pôde. Napriek tomu sme mohli v druhom polčase pridať ešte jeden gól. Dobrú príležitosť mal M. Paňko a vyrovnanie som mal na hlave aj ja, no v poslednej chvíli som sa pošmykol. V tomto zápase sme si potvrdili, že môžeme hrať vyrovnanú partiu aj s mužstvom, ktorého hráči pracujú v iných podmienkach ako my. V druhom polčase sme určite neboli horším tímom a pokiaľ by sme mali trošku viac šťastia, mohli sme uhrať lepší výsledok," dodal J. Vachaľ.