Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Stropkov nemá hráčov na rozdávanie

Derby. Stropkovčania chcú ukázať v Giraltovciach kvalitnú hru. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 17. máj 2013 o 00:00

Stropkovčanom prišla pauza uplynulý víkend ako na zavolanie, hlavne z hľadiska fyzického vypätia a zaťaženia.

Nepárny počet účastníkov najvyššej regionálnej futbalovej súťaže v jarnej odvete spôsobuje, že v každom kole má jeden celok voľno. Túto alternatívu tréneri aj hráči vítajú v tomto období predovšetkým preto, lebo po náročnom trojzápasovom programe sa tak naskytá možnosť na odfúknutie. Rovnako sa pozerajú na túto skutočnosť aj Stropkovčania, pre ktorých pauza uplynulý víkend prišla ako na zavolanie. Ani nie preto, že by si potrebovali prevetrať hlavy po predošlých dvoch prehrách, ale hlavne z hľadiska fyzického vypätia a zaťaženia.

STROPKOV. Tréner MŠK Tesla Igor Tabiš pripomenul aj ďalší aspekt vhodnosti tohto voľna, a tým sú študijné povinnosti niektorých zverencov.

Ostatné merania síl Stropkovčanom výsledkovo nevyšli. Hoci futbalovo boli na úrovni, predsa nebodovali naplno. Po prehre v derby na svidníckom ihrisku nepochodili ani na pôde Hanisky.

„Bol to jeden z tých kvalitnejších zápasov v tejto súťaži na dobre pripravenom hracom povrchu. Pokiaľ by sme ale premenili šance predovšetkým po zmene strán, tak sa domov nevraciame naprázdno,“ obzrel sa za vystúpením v minulom týždni I. Tabiš.

Hoci sa hostia ujali vedenia, náskok si neudržali. Hostitelia zvýšili aktivitu predovšetkým zásluhou M. Majoroša, ktorý bol najnebezpečnejší.

„Podali sme lepší výkon v porovnaní s tým, čo sme predviedli vo Svidníku. Pôsobili sme futbalovým dojmom, akurát nám koncovka nevychádzala.“

Postavenie kolektívu sa nezmenilo ani po prehrách a aktuálna piata priečka je možno až nad očakávanie dobrá vzhľadom na problémy, ktoré sa vyskytli v klube v zimnom prípravnom období.

„Presne tak. Išli sme do zápolení s tým, aby sme skonsolidovali káder a pozbierali sa. To zatiaľ vychádza, s pribúdajúcimi stretnutiami výkonnostne rastieme.“

Musia si to v hlave usporiadať

Kormidelník si ale uvedomuje, že súpiska je dosť biedne obsadená, riedka. Veď zostalo iba trinásť hráčov. Nateraz sa ešte neobjavila masívnejšia maródka, ale toto riziko vedno s vykartovaním tu stále je. Náhradníkov je pomenej, v zálohe sú akurát dorastenci.

„Aj najbližšie budem mať poruke iba jedenásť chlapcov, lebo dištanc má Demčo a Potoma je zranený. Dorastenci hrajú v Ružomberku, no aspoň jedného-dvoch mladíkov musíme na lavičku zobrať.“

I. Tabiš pri otázke, aký je rozdiel medzi hrou doma a vonku, naznačil, že v cudzom prostredí je tím trošku zakríknutejší.

„Pokiaľ si to ale v hlave hráči usporiadajú, určite môžu ukázať oveľa viac. Už sa presvedčili o tom, že majú na to, aby sa aj v úlohe hostí vedeli presadiť a pričinili sa s každým rivalom o otvorenú partiu.“

To mienia ukázať i túto nedeľu v Giraltovciach. V jeseni s týmto rivalom pred vlastnými divákmi remizovali, prinajhoršom podobný výsledok by brali znovu.

„Špecifikum tohto derby nejako neregistrujem, bol som nejaký čas mimo diania. Priznávam však, že kedysi som hral i za Giraltovce, mám tam veľa kamarátov a poznám, aká je sila tohto tímu vo svojom prostredí. Domáci majú mladých a snaživých chlapcov. V tíme vládne nadšenie a chcenie, ale dúfam, že futbalová kvalita bude v tomto stretnutí na našej strane,“ pripomenul tréner Stropkovčanov Igor Tabiš.

Súvisiace články