Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Stropkov nebodoval ani vo Vranove

Sportnet|Publikované 16. sep 2007 o 22:00

Stropkov síce bránil lepšie ako slovenská reprezentácia, ale na body to nestačilo. O víťazstve Vranova rozhodol v 58. minúte Peter Baran.IMRICH

Stropkov síce bránil lepšie ako slovenská reprezentácia, ale na body to nestačilo. O víťazstve Vranova rozhodol v 58. minúte Peter Baran.

IMRICH MAKÓ

Kamaráti buďme, ale...

STROPKOV. Po stretnutí Slovenska s Walesom sa naplno roztočila akademická debata, či kapitán hostí Craig Bellamy bol v tomto meraní síl ubrániteľný. Na úrovni II. ligy je rovnako elitným útočníkom so schopnosťou rozpútať na trávniku "one man show" Vranovčan Peter Baran a keďže pár dní po nevydarenom vystúpení slovenskej reprezentácie sa očakávalo ako sa s podobnými situáciami vysporiadajú hráči v ligových stretnutiach, stála pred obrancami MŠK Tesla Stropkov v tomto kontexte zaujímavá skúška. V hlavnej úlohe tejto druholigovej seriálovej časti sa proti P. Baranovi predstavil stopér hostí Kamil Pavlík a hoci útočník Vranova nakoniec z penalty zariadil pre svoj tím tri body, obranca Stropkova nemusel so spoluhráčmi schádzať z trávnika so zvesenými hlavami. "Pred a po stretnutí sme si podali ruky, ale v zápase som hral rovnako tvrdo ako proti ostatným súperom. Hoci sme kamaráti, na trávniku sme si nič nedarovali," reagoval K. Pavlík na poznámku, či sa pod ich súboje podpisovala skutočnosť, že obaja hráči sa poznajú z regionálneho výberu VsFZ do 23 rokov a ďalej dodal: "Počas prípravy na dnešné stretnutie nás tréner upozorňoval, aby sme si vzali ponaučenie zo stretnutia Slovenska proti Walesu a zároveň nám pripomínal, že podobným typom ako C. Bellamy je práve P. Baran. V rámci našich zámerov som ho mal síce strážiť predovšetkým ja, ale myslím si, že veľmi zodpovedne zahrala celá obrana, aj keď gól z jeho kopačky z pokutového kopu nás samozrejme všetkých veľmi mrzí."

Body medzi prstami...

Defenzíva Stropkova na čele s brankárom J. Birošom odolávala súperovi do 58. min., kedy po faule R. Vatraľa na N. Vukanaca premenil pokutový kop P. Baran. Keďže hostia aj napriek snahe nedokázali v ďalšom priebehu nebezpečnejšie ohroziť bránu súpera, musia si na prvý bod na pôde súpera v novej sezóne počkať. "Na našu veľkú škodu nám body utekajú pomedzi prsty. Myslím si, že keby sa Vranov po našej individuálnej chybe v obrane nedostal k pokutovému kopu, zápas by už skončil remízou. Dnes nám opäť chýbalo trošku viac športového šťastia, ktoré sa nám na ihriskách súperov v poslednej dobe odklonilo. Na druhej strane verím, že v dohrávke s Čadcou a proti Lipanom už dokážeme konečne zabodovať naplno," dodal K. Pavlík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.