Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Stropkov bol odvážny doma aj vonku

Kapitán Kamil Pavlík (patril medzi opory Stropkovčanov. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 4. dec 2012 o 23:00

Hráči MŠK Tesla síce skončili presne v polovici tabuľky, ale majú v sebe potenciál dosiahnuť oveľa viac.

Medzi tímy, čo predvádzali sympatickú hru v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži, patrili v jeseni Stropkovčania. Ak budú, pravda, vytrvalí a húževnatí. Všetko ale nasvedčuje tomu, že tento štvrtoligista môže byť v odvete ešte výraznejší. Vybral sa totiž správnou cestou.

STROPKOV. Tá bola svojím spôsobom východiskom z núdze, keďže pred vstupom do zápolení sa udiali na súpiske viaceré zmeny.

Vzhľadom na rošády ambiciózny tréner Ľubomír Reiter naznačil, že káder má danosti umiestniť sa do 10. priečky, hoci, pravdaže, rád by vytiahol zverencov čo najvyššie a ôsmu pozíciu nepovažuje za dôvod na spokojnosť.

Lenže v prvom „polčase“ ročníka musel hlavne zakomponovať nové tváre a vyrovnať sa s absenciami stabilných jednotlivcov zo základnej zostavy, ktorí opustili šatňu (Čepa, Onder, Kaňuk, Motyka a navyše spoľahlivý brankár Biroš začal študovať v Bratislave, preto odchytal iba jeden duel). Mančaft sa výrazne omladil.

„Máme viacerých osemnásťročných - Kovalčíka, Tabiša, Demča a Teraza, ktorí prišli z dorastu a tí sa museli zorientovať na seniorský spôsob hry. Na jar by to už malo byť iné, predpokladám, že nádejní chlapci budú väčším prínosom pre tím,“ komentoval Ľ. Reiter.

Príznačné bolo, že mužstvo kormidloval k ofenzívnemu, ľúbivému futbalu, preto Stropkovčania hrali odvážne doma aj vonku, nastrieľali i pomerne dosť gólov.

Brankár mal toho plné zuby

Poruke však neboli vhodní hráči na každý post, bolo treba improvizovať pri obsadení ľavého beka či pravého záložníka. Celkove ale kouč našiel súce typy na útočný futbal. Na druhej strane škrie ho pomerne veľa inkasovaných gólov.

„Išlo to na vrub defenzívy celého mužstva, čo bol deficit spôsobený orientáciou na hru dopredu. Okrem toho brankár Hažer zvládal zväčša všetko sám, nemal ani dvojku a na jeho plecia sa toho navalilo veľa, psychicky bol vyžmýkaný,“ dodal kormidelník Stropkova Ľubomír Reiter, ktorý si pochvaľoval údernosť hlavne doma, keď väčšina rivalov inkasovala dosť zásahov.

Na druhej strane mrzeli ho postrácané body zvonku, herný prejav nie vždy nekorešpondoval s výsledkami.

Prierez jeseňou

Perex

  • Najlepšie zápasy: Na vlastnom ihrisku hladké víťazstvo 5:1 nad michalovským béčkom
  • Najhoršie zápasy: Domáci výbuch s Haniskou 0:3
  • Ťahúni tímu: Jednoznačnou oporou a dušou partie je Veselý, ktorý sa ale zranil a viac duelov vynechal. Spoľahlivý bol kapitán Pavlík, Vachaľ a strelec Varga, z mladších miestami prekvapil Bilas
  • Úroveň súťaže: Kvalita zápolení sa oproti minulému ročníku nezmenila, sympatický dojem zanechala Haniska
  • Ambície pred odvetou: Kouč si želá účasť viacerých zverencov na tréningoch a uvažuje aj v súvislosti s návratom zranených hráčov o zmene systému hry, aby Stropkov vynikal ešte behavejším futbalom

zuk
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.