Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Střihavka: Doma musíme získavať tri body

David Střihavka. A jeho gólová hlavička znamenajúca zníženie stavu na 1:2. (Autor: Viktor Zamborský)
Sportnet|Publikované 10. apr 2012 o 22:00

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov sa bodík po bodíku vzďaľujú od poslednej v tabuľke Dunajskej Stredy.

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov sa bodík po bodíku vzďaľujú od poslednej v tabuľke Dunajskej Stredy. Po sobotňajších dueloch, keď zeleno-bieli doma remizovali s Banskou Bystricou 2:2 a hráči zo Žitného ostrova doma prehrali s Ružomberkom 0:1, natiahli Prešovčania náskok na posledný tím corgoňligovej tabuľky na úroveň šiestich bodov.

PREŠOV. Bod, ktorí zeleno-bieli vydolovali proti Dukle, možno považovať za zlatý. Ešte v 88. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 2:0 pre Banskobystričanov.

Avšak o minútu na to sa začali diať nevídané veci. Najprv gól hlavou D. Střihavku a v nadstavenom čase gólový zápis znamenajúci bod v podobe premenenej penalty J. Kroba.

To, že sa Prešovčanom podarí zmazať dvojgólové manko v posledných minútach sobotňajšieho duelu, sa zdalo viac ako nemožné.

No pravdou bol opak. Načal to všetko v 89. minúte český útočník v zeleno-bielom drese David Střihavka.

„Som silný v šestnástke. Tam je to aj o spoluhráčovi, ako si vyhoviete. Nie je to iba o tom, že si nabehnem na prednú tyč a útočník to dá na zadnú a povie sa, že spravil chybu. Je to o spolupráci a je dôležité, aby vás spoluhráč našiel. To Dávidovi Gubovi vyšlo fantasticky. Bol to krásny center a mne sa z neho podarilo dať gól, som šťastný, navyše sme zachránili výsledok.“

Urastený prešovský útočník sa dostal na trávnik v 67. minúte, keď striedal Heidenreicha. Ako po zápase povedal, za stavu 0:1 a za veľkej nespokojnosti prešovských fanúšikov nebolo pre neho jednoduché do zápasu naskočiť.

„Aby som sa priznal, nebolo mi veľmi dobre, keď som išiel za takého stavu, v takom rozpoložení na trávnik. Samozrejme, divákom sa to prestalo páčiť, čomu sa vôbec nedivím, pretože to bolo z našej strany opäť utrápené. Chce to proste dať gól do 20. minúty, čo sa nám však nedarí.“

Střihavka: Doma musíme hrať na krv

Zeleno-bielym domáci zápas proti Banskobystričanom príliš nevyšiel. Na výkony z predošlých duelov nenadviazali.

Trénera Sergija Kovaleca však môže tešiť fakt, že zeleno-bieli bojovali o výsledok do posledných minút a súperovi strelili dva góly, i keď ten druhý z penalty.

Davida Střihavku po zápase tešilo otvorenie gólového účtu v zeleno-bielom drese, rovnako však poznamenal, že v domácich dueloch musia Šarišania získavať tri body.

„Som každopádne rád, že sa mi podarilo dať gól, pretože tlak na ofenzívu cítiť. Dúfam, že nás to trošku zdvihne. A to, že sme potom ešte pridali druhý gól z penalty na 2:2 a výsledok sme zachránili nevídaným spôsobom, nás dúfam naštartuje. Na druhej strane je potrebné naozaj doma začať „žrát trávu“, ako sa hovorí u nás v Čechách. Je potrebné, aby si to každý jednotlivec urovnal v hlave. Na domácom trávniku musíme hrať na krv, i keď nechcem hovoriť, že nehráme. Musíme domáci zápasy zvládať lepšie a musíme mať z nich tri body.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.