Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Striebro Miklušovej, štafeta s východniarkami skončila deviata

Beh si nemusíte odoprieť ani v lete, no treba dbať na určité pravidlá. (Autor: Unsplash / AquaChara)
Sportnet|Publikované 6. júl 2018 o 22:00

V Tarnove sa uskutočnili majstrovstvá Európy dorastu v orientačnom behu.

KOŠICE. Počas troch dní sa v bulharskom Tarnove uskutočnili majstrovstvá Európy dorastu v orientačnom behu, na ktorých štartoval tucet slovenských reprezentantov, z toho štyria zástupcovia ATU Košice.

V úvodnom šprinte najväčšiu radosť slovenskej výprave pripravila Tamara Miklušová (Rapid Bratislava), ktorá po výborne zvládnutom behu získala striebornú medailu, keď za víťaznou Angličankou zaostala 34 sekúnd.

Z košických reprezentantov bola najlepšia Ľuboslava Weissová (ATU), ktorá v ťažšie prehľadnom teréne bežala opatrnejšie, ale obsadila solídne 29. miesto.

V kategórii mladších dorastencov do 16 rokov sa viac darilo Martinovi Roháčovi, ktorý dobehol na 55. mieste, Lukáš Novota (obaja ATU) skončil na 70. mieste.

Na dlhej trati bola zo Sloveniek opäť najlepšia mladšia dorastenka T. Miklušová, ktorá skončila desiata.

Výborne jej sekundovala hlavne Ľ. Weissová, keď obsadila pekné 16. miesto.

Škoda asi trojminútovej chyby na 5. kontrole, ktorá ju odsunula z umiestnenia v prvej desiatke.

V kategórii dorastencov do 16 rokov si zo Slovákov najlepšie počínal napriek dvom zaváhaniam L. Novota na 26. mieste a taktiež uspel M. Roháč (obaja ATU) na 42. mieste v konkurencii sto štartujúcich.

Európsky šampionát dorastu v Bulharsku ukončili pretekmi štafiet.

Z troch slovenských štafiet si najlepšie počínala štafeta mladších dorasteniek v zložení: Dorota Šmelíková (Rapid Bratislava), Ľuboslava Weissová a Sandra Ivanková (obe ATU Košice), ktorá obsadila 9. miesto.

Štafeta mladších dorastencov bola po dvoch úsekoch L. Novotu a M. Roháča priebežne dvanásta, ale finišman T. Fedor (Pezinok) vynechal kontrolu, takže štafeta nebola klasifikovaná.

Štafeta starších dorastencov Slovenska dobehla na 19. mieste.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.