Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Strieborný Olympijský rad pre Černušák od prezidenta MOV Roggeho

TASR|Publikované 7. feb 2002 o 07:25

Salt Lake City 6. februára (TASR) - Bývalý člen Medzinárodného olympijského výboru a čestný predseda Slovenského olympijského výboru Vladimír Černušák ...

Salt Lake City 6. februára (TASR) - Bývalý člen Medzinárodného olympijského výboru a čestný predseda Slovenského olympijského výboru Vladimír Černušák v stredu prevzal z rúk prezidenta MOV Belgičana Jacqua Roggeho významné ocenenie - strieborný Olympijský rad. Ide o druhé najvýznamnejšie ocenenie vo svetovom olympizme a Černušák si ho vyslúžil predovšetkým za svoju dlhoročnú prácu v prospech MOV.

"Toto vyznamenanie je veľkou cťou pre mňa i pre celé slovenské olympijské hnutie a chápem ho aj ako určitý dôkaz toho, že som pre svetový olympizmus niečo vykonal. Hoci už nie som členom MOV, aj v ďalších rokoch chcem pomôcť propagovať olympijské ideály," povedal Černušák a dodal: "Ceremoniál spojený s odovzdávaním strieborných Olympijských radov sa niesol v slávnostnom duchu a vládla na ňom skutočne mimoriadne priateľská atmosféra. Pred odovzdávaním vyznamenaní predstavili profily jednotlivých ocenených a po celej akcii nasledovalo spoločné fotografovanie. Cítil som sa príjemne."

la pb

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.