Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Strieborný kráľ strelcov z Folkmara fandil Slovákom z Južnej Afriky

Folkmarský kanonier. Roman Jurko (vo výskoku) v súťažnom ročníku 2015/2016 opäť obúval strelecké kopačky. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 27. jún 2016 o 22:00

V súťažnom ročníku Roman Jurko nastrieľal dvadsaťštyri gólov, a to ešte štyri majstráky vynechal.

V. FOLKMAR. Stálym účastníkom 4. ligy Juh je výborná futbalová partia z Veľkého Folkmara.

Aj so súťažným ročníkom 2015/2016 môže byť v obci pod Kojšovskou hoľou maximálna spokojnosť.

Zverenci trénera Sasáka bojovali o vrchné priečky tabuľky a nakoniec skončili na piatom mieste, o jednu priečku nižšie za Krompašanmi.

Strieborný Jurko

Tradične sa Folkmarčania môžu spoľahnúť na svoje posily. Výborný ročník mal nestarnúci Roman Jurko. Ten má na svojom konte úctyhodných 24 presných zásahov, čo ho radí v 4. lige Juh na druhú priečku najlepších strelcov. Lepší už bol len nedostihnuteľný Ján Kotľar z Veľkého Horeša s 39 gólmi.

„A to som ešte štyri zápasy nehral,“ začal rozhovor Roman Jurko a pokračoval: „Aj preto som rád, že som získal striebornú kopačku v tejto súťaži. Predovšetkým je to zásluha výbornej futbalovej partie z Veľkého Folkmara. Každú nedeľu, každý majstrák ma poriadne svrbeli kopačky a nesmierne ma tešilo, že som prispel k dobrým výsledkom a víťazstvám. Len škoda, že sme neskončili ešte lepšie na štvrtom mieste.“

Fandil v Afrike

Pestrú futbalovú kariéru má Roman Jurko. Na východe Slovenska sa stal futbalovým pojmom. Mohli by sme napísať, že vo Veľkom Folkmare je už na futbalovom dôchodku, ale aj v tomto súťažnom ročníku dokázal svoje hráčske a strelecké kvality.

Už pri prestupe do Folkmara povedal, že aj v jeho prípade pracovné aktivity dostávajú prednosť pred futbalom. Aj rozhovor, ktorý sme spolu robili, bol na veľkú diaľku.

„Som služobne v Južnej Afrike,“ prekvapil Roman, ktorý pozorne sledoval aj dianie na futbalovom šampionáte starého kontinentu.

„Dianie vo Francúzsku sledujem každý deň. Moja verejná internetová sieť by o tom vedela hovoriť. Celá pracovná partia sme fandili Slovákom. S reprezentáciou som získal v roku 2002 v kategórii devätnásťročných bronzovú medailu,“ povedal bývalý reprezentant Roman Jurko.

Ak je v Južnej Afrike, znamená to, že Folkmarčania prídu o kanoniera?

„Uvidíme, kedy sa vrátim. Je to naplánované na august. A tak by som mal úvodné kola zachytiť. Trénovať a pripravovať sa budem individuálne, v rámci možností, aké tu mám,“ odpovedal strieborný kráľ strelcov 4. ligy Juh.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.