Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Strieborný Iveruk vylepšoval maximum, bronzový Dobrzynski bol rád, že vôbec dobehol

Sportnet|Publikované 5. okt 2003 o 22:00

Košice - Prvý Rus, druhý Ukrajinec, tretí Poliak. Slovania dokonale porazili Afričanov a samozrejme, s dosiahnutými výsledkami boli spokojní.

Samozrejme, že Michail Iveruk bol s druhým miestom i s vylepšením osobného času (v Košiciach 2:13:24) spokojný. Ukrajinec, ktorý v tomto roku v poľskej Wroclawi (2:17:18) vyhral, sa na porážku kvalitných Keňanov pozrel takto: "Samozrejme, že sú to výborní pretekári. Dnes im však asi nevyhovovalo počasie. Ak sú pomery ideálne, vtedy patria ku ozdobám takýchto podujatí. Dnes to však vyhovovali asi skôr Európanom."

Na bronzovom stupni sa po tohtoročnom MMM ocitol Poliak Adam Dobrzynski. V minulom roku strieborný si teda o jedno miesto pohoršil. "Mal som problémy s nohami, dlhodobejšie, bol som zranený. Ináč som sa cítil dobre, ale musím vychádzať zo spomínaných problémov," hovorí sympatický Poliak, ktorý osobné maximum, 2:12:20, dosiahol v roku 2001 v Berlíne.

Do 30. kilometra vyzeral pritom najnádejnejšie práve on. Prišiel však 40. kilometer... "Dostal som však do nohy kŕč, takže som sa v podstate snažil o to, aby som vôbec dobehol do cieľa. Som rád, že v teraz skončil tak, ako som skončil," dodal Dobrzynski, ktorý sa tiež pristavil i pri neúspechu Keňanov. ""Asi im nevyhovovalo počasie, bolo pre nich asi dosť chladno."

Striebro, bronz - chystá sa do Košíc aj po zlato? "Čas ukáže, uvidíme."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.