Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Stretnutie v Betliari malo dramatický záver

Sportnet|Publikované 2. nov 2005 o 00:00

Betliar - Tabuľkové predpoklady hovorili o tom, že nedeľné stretnutie Betliar - Plešivec by malo byť jednoznačnou záležitosťou hostí. Opak bol však

pravdou. Potvrdili sa slová trénera hostí Júliusa Máťaša, že to bude ťažký zápas. Hostia sa nedokázali gólovo presadiť a domáci siahali po troch bodoch. Nakoniec sa zápas skončil bezgólovou remízou a bez kariet, čo by nasvedčovalo tomu, že to bol slušný zápas. Takmer celý aj bol, len záver bol dosť dramatický. O osude stretnutia mohli rozhodnúť tri momenty. Dva neuznané góly a diskutabilná inzultácia. Ako prvý do siete trafili hostia. Po chybe brankára na hranici šestnástky vybojoval loptu útočník Plešivca a lopta skončila v sieti. Ešte predtým však rozhodca Danko odpískal faul na brankára. "Neuznal som ho, pretože brankár bol faulovaný šlapákom," povedal rozhodca Ján Danko. Domáci samozrejme súhlasia s výrokom, hostia sú proti. "Faul tam nebol," povedal tréner Július Máťaš. V ďalších minútach boli Betliarčania aktívnejší. Podarilo sa im dosiahnuť gól, ten však rovnako neplatil pre faul na brankára. Po skrumáži dotlačili loptu do siete. Nasledoval hvizd rozhodcu, o ktorom nik nevedel, čo znamenal. Či uznaný gól, alebo faul. Domáci sa radovali, brankár Skokan sa rozbehol k arbitrovi. "Prišiel ku mne, kus ma chytil. Ja som mu vysvetlil, čo som pískal. On sa rýchlo ospravedlnil. Trocha ma sotil, ale ináč nič," povedal J. Danko a pokračoval, "gól som neuznal, lebo brankár mal loptu v ruke a hráč mu ju vykopol." Podľa delegáta Alexandra Kerekeša zaznel hvizd ešte predtým, ako sa lopta dostala do siete. "Je pravda, že neukázal nič, urobil to až potom, ak k nemu pribehol brankár. Žiadny kontakt nebol, ukazoval mu len poranenú ruku," uviedol delegát. S týmto však nesúhlasia Betliarčania. Podľa nich J. Danko odpískal gól. "Bol to regulárny gól. Brankár mal loptu za chrbtom, náš hráč ho preskočil a spoza jeho chrbta dokopol do brány. Diváci za bránou sa smiali, ako toto nemohol odpískať. Z toho potom všetko vzniklo. Brankár hostí vybehol na rozhodcu, triasol ním. Bola to jednoznačná inzultácia a arbiter zmenil svoje rozhodnutie v obave o svoju bezpečnosť," povedal tréner Tatrana Betliar Pavol Letanovský. Brankár Plešivca Ondrej Skokan videl situáciu inak. "Prvú strelu som chytil nohami. Loptu som mal pod nimi. Potom ma kopli do ruky a loptu dotlačili do siete. Pribehol som k rozhodcovi, neinzultoval som ho, ruky som mal za chrbtom. Keby som nevybehol, tak ho uzná. Sám vlastne nevedel, čo pískal, či faul alebo ofsajd. Myslím si, že nezvládol zápas a ku koncu už nevedel, čo chce pískať," povedal O. Skokan. "Neukázal som na stred, že je lopta dnu. Odpískal som faul!," presviedča rozhodca.

Po skončení stretnutia mala domáca usporiadateľská služba plné ruky práce. Niekoľko alkoholom posilnených fanúšikov si chcelo vybiť zlosť na rozhodcovi. Podľa hostí bol napadnutý fanúšikom delegát A. Kerekeš. On sám to však vylučuje. "Chcel ma napadnúť, ale domáci tomu zabránili. Rozhodcu neudreli. Usporiadateľská služba sa zachovala správne," dodal A. Kerekeš. Viac informácií prinesieme v zajtrajšom vydaní.

Súvisiace články