Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Stretnutie Európskej stolnotenisovej ligy Slovensko Maďarsko zajtra v Prešove

Sportnet|Publikované 2. dec 2002 o 00:00

Prešov Po dlhých rokoch sa dostane metropole Šariša pocta zorganizovať významné stolnotenisové podujatie, akým Európska liga v stolnom tenise mužov

nesporne je. V rámci nej sa v prešovskej Mestskej hale uskutoční stretnutie I. divízie EL v dvojhrách mužov s Maďarskom v utorok 3. decembra so začiatkom o 16,30 hodine. Organizátormi z poverenia Slovenského stolnotenisového zväzu sú TJ Štart VD Prešov a Športklub MSS Prešov.

"Ponuka Slovenského stolnotenisového zväzu nás pravdupovediac, trochu aj zaskočila," neskrýval prekvapenie predseda OSTZ v Prešove Miroslav Gábor. "Hlavne preto, že organizáciu stretnutia musíme zvládnuť v rekordne krátkom čase. Ide o zápas prvého kola v skupine, v ktorej sú okrem Slovenska a Maďarska ešte aj reprezentanti Izraela." Sú už známe nominácie zajtrajších súperov? "Maďarská strana ešte nomináciu na zápas EL v Prešove ešte neoznámila. Oficiálne, vlastne ani náš zväz. Viem ale, že do Prešova sa už dnes chystá celá mužská slovenská stolnotenisová špička. V nej by mal byť aj odchovanec prešovského stolného tenisu Ľubomír Pištej, momentálne hrajúci profesionálne v belgickom Charlleroi. Ďalej hráči slovenských klubov Michal Bardoň, Jaromír Truksa, Peter Šereda."

Ako nám M. Gábor ešte prezradil, hrať sa bude na modrých stoloch značky JOLA. Vlastne, keďže ide iba o dvojhry, tak všetky súboje sa odohrajú za jedným stolom. Organizátori zajtrajšieho stretnutia I. divízie EL Slovensko - Maďarsko podčiarkujú, že vstup do hľadiska Mestskej haly v Prešove je na tento atraktívny stolnotenisový duel zdarma.

Súvisiace články