Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Strelecký koncert Štrby prišiel po obrátke

Tréner Štrby Milan Sabo. Jeho zverenci po obrátke celkom ovládli hru. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 19. apr 2012 o 22:00

Zaujímavý priebeh malo derby stretnutie piatej ligy podtatranskej medzi Štrbou a Ľubicou.

Favorizovaní domáci vyhrali presvedčivo 6:1, hoci inkasovali ako prví a po prvom polčase bol ešte stav nerozhodný 1:1.

ŠTRBA. Oslabení Ľubičania zaskočili hostiteľov a tých nakopol až vyrovnávajúci gól tesne pred koncom prvého polčasu. Po zmene strán to už bola jasná záležitosť a strelecký koncert Štrbanov.

„Začali sme veľmi nekoncentrovane a súper nás poriadne zaskočil. Inkasovali sme ako prví a hoci šancí pribúdalo, skórovať sa nám podarilo až v 42. minúte. Toto bol pre nás veľmi dôležitý moment. Hneď po obrátke sme pridali druhý gól a potom sa už hralo prakticky na jednu bránu. Hostia však boli dosť oslabení, takže z celkového pohľadu to bol pre nás dosť jednoznačný zápas,“ uviedol tréner Štrby Milan Sabo.

Meleky mal autonehodu

Najväčšie vrásky na čele mu robí brankársky post. Jednotka tímu Marek Meleky mal tesne pred koncom prestupového obdobia ťažkú autonehodu a jeho miesto medzi tromi žrďami musel zaujať Jurčo.

„Je to pre nás núdzové riešenie, no inú možnosť sme nemali. Jurčo chytal naposledy v Mengusovciach a len teraz sa s nami zapojil do tréningového procesu,“ poznamenal M. Sabo.

V nedeľu sa v Štrbe predstaví vedúce mužstvo súťaže z Hrabušíc, ktoré má tie najvyššie ambície.

„Čaká nás prvé mužstvo a na zápas sa tešíme. Myslím si, že v poli mu budeme vyrovnaným súperom. Očakávam dobrý súboj dvoch kvalitných tímov. Našu hru veľmi oživil Lajčák, ktorý sa k nám vrátil zo Svitu. Dáva góly, burcuje mužstvo, je prínosom,“ zdôraznil M. Sabo.

V závere ich rozobrali

Ľubičania v Štrbe výborne začali, no napokon z toho bola vysoká prehra.

„V prvom polčase nás podržal brankár Harabin, no v tom druhom sme už neodolali tlaku domácich. V záverečnej štvrťhodine nás úplne rozobrali a nasúkali nám štyri góly. Štrba vyhrala zaslúžene. Nám chýbali až šiesti hráči, ktorí boli chorí, jeden mal štyri žlté karty. Naším cieľom je záchrana, no s takýmto prístupom to pôjde asi len veľmi ťažko. Situácia je zlá, chlapci si musia vstúpiť do svedomia. Do konca súťaže však ostáva ešte deväť kôl, v hre je stále 27 bodov, takže sa o to určite pokúsime,“ povedal tréner Ľubice Štefan Kaprál.

Jeho zverenci sa najbližšie predstavia v Kluknave. „Čaká nás tam ťažký zápas, veľa bude závisieť od toho, v akom zložení sa tam predstavíme,“ dodal Š. Kaprál.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.