Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Strelecké suchoty prešovských hokejistov

Sportnet|Publikované 2. nov 2012 o 00:00

Dve kolá to prešovským hokejistom gólovo celkom slušne sypalo. Na Spiši si však ani neškrtli.

PREŠOV. Dve kolá to prešovským hokejistom gólovo celkom slušne sypalo. Považanov z Ice areny vyprevadili osemgólovým prídelom. Následne v Liptovskom Mikuláši trafili do čierneho sedemkrát. Lenže domáci o jeden presný zásah boli úspešnejší a tak sa Šarišania z Liptova vracali naprázdno.

Do tretice hrali Prešovčania na Spiši. A hoci boli strelecky aktívnejší, pomer striel na brány dokonca vyhrali 26:24, gólovo si napriek tomu tentoraz vôbec neškrtli. Prehrali 0:3.

„Bodaj by sme takto nedopadli,“ poukázal po zápase na Spiši prezident HC Prešov 07 René Pucher najmä na to, ako prešovskí hokejisti prepadávali v zakončení.

„Už keď za stavu 1:0 netrafil prázdnu súperovu bránu Opatovský a po chvíli ho napodobnil Náhlik, tušil som, že je zle. Na začiatku, už po osemnástich sekundách lacný prvý inkasovaný gól, potom zahodené tutovky, do toho ešte vážne zranenie Románka, ktorý po narazení na mantinel skončil s podozrením na otras mozgu v spišskonovoveskej nemocnici, po návšteve ktorej má na čele šesť stehov, a potom dva domáce údery v poslednej časti hry.“

René Pucher znovu apeluje

Dnes od 17. hodiny hostí HC Prešov 07 na ľade Ice areny Detvu a v nedeľu cestuje do Trnavy.

„V našom hernom prejave je toho dosť čo naprávať,“ tvrdil R. Pucher. „Nevravím to iba preto, že naostatok sme vyšli naprázdno. Faktom je, že niektorí naši skúsení hráči si musia uvedomiť, že len ich samotné meno za nich hrať nebude. V posledných zápasoch poniektorí akoby na ľade ani neboli. Chýbajú ich prihrávky, nedostávajú sa do šancí, nedávajú góly, čo od nich, pochopiteľne, očakávame. Podmienky v klube majú vytvorené na dobrej úrovni. Takže výkony hráčov im musia zodpovedať.“

Súvisiace články