Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Strelecké šťastie stojí pri mne, hovorí A. Servátka

Sportnet|Publikované 26. sep 2002 o 22:00

Sečovce - Po piatich kolách spoločnej česko-slovenskej hádzanárskej súťaže mužov je slovenský vicemajster ŠKP Sečovce na predposlednej priečke s

jediným víťazstvom práve pred posledným Zubřím, ktoré má rovnako na svojom konte dva body. Začiatok sezóny sa im nevydaril podľa predstáv, hoci podľa slov momentálne najlepšieho strelca družstva Antona Servátku, ich doterajšie výkony neboli zlé. V uplynulom kole policajti podľahli v domácom prostredí dvojnásobnému víťazovi HIL-ky - Karvinej. S favoritom držali krok, avšak doplatili na niekoľko minútové strelecké výpadky, čím sa pripravili o lepší výsledok. Novo sa tvoriace družstvo si za bojovnosť zaslúži pochvalu, bolo dôstojným súperom, avšak nezvládlo koncovku. "Je paradoxné, že sme vyhrali po najslabšom výkone so Zubří. V ostatných sme doplatili hlavne na menšiu zohranosť. Škoda zápasu s Karvinou, bolo v našich silách ju zdolať, avšak mali sme dve hluché desatminútovky, keď sme nedali gól, a to nakoniec rozhodlo. Ináč to bolo vyrovnané stretnutie," povedal A. Serátka. Konto karvinských brankárov zaťažil piatimi gólmi a v tabuľke strelcov sa zatiaľ delí o piate až ôsme miesto s 27 gólmi. Jeho strelecký priemer je viac ako 6 presných zásahov na zápas.

"Som rád, že sa mi strelecky darí. Do istej mieri je to aj vecou šťastia, a to zatiaľ stojí pri mne," s úsmevom hovorí kanonier policajtov. Ako priznal pušný prach si nechal aj na najbližšie stretnutie s nováčikom súťaže zo Šariša, prešovským Tatranom Farmakol. V doterajších ročníkom spoločnej česko-slovenskej hádzanárskej súťaže sa spolu títo súperi o majstrovské body nestretli. "Na stretnutie sa teším, pretože nemusím cestovať," prezrádza odchovanec prešovskej hádzanej. "V našom družstve panuje dobrá nálada a chceme uhrať čo najlepší výsledok, avšak uvidíme ako to dopadne. Necháme sa prekvapiť. Nováčik môže na nás niečo nové vymyslieť, pretože každý súper môže niečím prekvapiť. Domnievam sa, že sme dostatočne skúsení hráči na to, aby sme sa dokázali vysporiadať s každou alternatívou, s ktorou na nás vyrukujú." Ešte nedávno sedel na trénerskej lavičke sečovských policajtov súčasný kormidelník Prešova Martin Lipták, ktorý hru Sečoviec dobré pozná. "S akou taktikou nastúpime to si nechám pre seba," povedal A. Servátka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.