Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Strelecké prebudenie Maroša Bačíka

Sportnet|Publikované 9. sep 2002 o 22:00

Michalovce Futbalistom Zemplína Michalovce vyšlo sobotňajšie stretnutie proti Svitu nad očakávanie. Nielenže dobrým výkonom potešili vyše tisícku

divákov, ale po šesťgólovej nádielke si pripísali cenné tri body. K víťazstvu 6:1 najviac strelecky prispel útočník Maroš Bačík (na snímke), autor troch presných zásahov. Pripomeňme, že vlani dal tri góly za celú sezónu, teraz za necelých štyridsať minút. "Konečne som sa strelecky chytil. Naposledy som bol úspešný ešte vlani v predposlednom kole proti vypadávajúcej Spišskej Novej Vsi, neskôr v Trebišove som sa zranil a potom sa viac herne trápil. Bol to môj prvý hetrik v seniorskej kategórii, za čo spoluhráčom veľmi ďakujem. Bez ich pomoci a dôvery trénera Kozáka by som určite úspešný nebol," skromne poznamenal ešte len osemnásťročný rodák zo Strážskeho, ktorý je vekom vlastne ešte dorastenec, ale medzi dospelými hráva už takmer rok.

Maroš Bačík všetky tri góly do siete Marušáka zaznamenal pravou nohou, prvý po nádhernej prihrávke Galla, druhý Capíka, tretí Devečku. Pri prvých dvoch nepôsobil najistejším dojmom, posledný zavesil ako ostrieľaný matador. "Počiatočná nervozita vyplývala z mojej slabšej hernej pohody. V predchádzajúcich zápasoch som sa snažil, ale veľa vecí mi nevychádzalo. Aj preto som pri prvých dvoch góloch trošku otáľal so zakončením. Hoci ma všetci chválil za tretí gól, myslím, že to bola náhoda. Dostal som dobrú prihrávku, nevedel som, čo s loptou, nuž som vypálil," jednoducho komentoval najkrajší moment zápasu, po ktorom sa z trénerskej lavičky zodvihol aj tréner Zemplína Ján Kozák a pred zaplnenými tribúnami otvorene aplaudoval mladučkému kanonierovi.

Proti Svitu sa Michalovčania predstavili v inovovanom útočnom zložení, keď za dvojicou Bačík Gallo hral vysunutého záložníka Capík. Aj vďaka nedôslednej obrane im spolupráca vychádzala ukážkovo. "Všetko to sú skúsení hráči, s ktorými sa mi hrá výborne. S Milošom Gallom som hral v útoku po prvýkrát, ale môžem povedať, že je to výborný futbalista. Je vidieť, že má čosi odohrané a ja sa od neho môžem len priučiť. Najviac sa však teším na príchod môjho vzoru z detstva Tomáša Kozára, ktorý k nám už podpísal prestup, ale kvôli chýbajúcej dohode klubov ešte nemôže hrať. Obaja sme zo Strážskeho, takže sa už dlho poznáme. Verím, že sa to premietne aj na ihrisku," dodal Maroš Bačík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.