Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Strelecké hody Rusinka v súboji s Donatusom

Sportnet|Publikované 11. dec 2002 o 23:00

Košice-Nahustený program majú v tomto týždni družstvá v košickej mestskej lige sálového futbalu, lebo po nedeľňajších stretnutiach a postavení v

tabuľke riadiaci orgán ich nasadí do vyraďovacieho turnaja O kráľa sálovky, ktorý vyvrcholí 29. decembra. Dva stretnutia odohrala Banka, ktorá najskôr Pirátom podľahla, no potom uštedrila Universitasu prvú prehru v sezóne. Izolex splnil v súboji s Malomterom úlohu favorita a poľahky vyhral rozdielom šiestich gólov. Body sa opäť delilo Alko, ktoré podobne ako v predchádzajúcom stretnutí dobre začalo, no potom prenechalo iniciatívu súperovi. Koreko siahalo v závere na plný bodový zápis, no nakoniec sa muselo uspokojiť s bodom. Vo včerajších dueloch sa zrodili dva dvojciferné výsledky, pričom v Rusinko zaznamenal šesť gólov. Zajtra sú na programe tieto stretnutia. Slovmatic - Alko 92, Delta fans - Juh, Traum metall -PČSP, Malomter - Piráti, Qt Športhala -Plzenská hospada. Počas víkendu sa odohrá týchto sedem stretnutí: PČSP -Kondor, Koreko - QT Športhala, Piráti - Slovmatic, PČSP - Plzenská hospoda, Koreko - Delta fans, KVP - Banka.

Piráti - Banka 4:2 - V prestížnom stretnutí sa lepšie darilo hostiteľom, ktorí technickou a kombinačnou hrou rozleptali obranu súpera. Ten síce podal dobrý výkon, ale v koncovke sa mu príliš nedarilo. Góly: Bolf, Begáni po 2 - Jakab 2.

Izolex - Malomter 6:0 - Od začiatku stretnutia diktovali tempo hráči Izolexu a po rýchlych góloch ovládli palubovku. Divákom ukázali niekoľko nacvičených signálov, ktoré najlepšie vychádzali dvojici Várady -Kerlík. Brankár Hynek si dobrými zákrokmi udržal čisté konto. Góly: Várady 3, Radvák 2, Kerlík

Koreko - Alko 92 3:3 - V prvom polčase Alko hralo dobre a vypracovalo si dvojgólové vedenie. Po zmene strán však jeho hráči zahodili niekoľko šancí. Koreko sa nevzdávalo a podarilo sa mu vyrovnať. V závere jeho hráči mohli strhnúť vedenie na svoju stranu, no nevyužili dve stopercentné šance. Góly: Spišák, Kováč, Tatarka - Pindroch, Marinčák, Antony.

Banka - Universitas 6:2 - V druhom stretnutí v priebehu jedného týždňa sa podarilo hráčom Banky zvíťaziť, hoci nastúpili v okyptenej zostave. Proti favoritovi, ktorí ešte neprehral sa vypli k dobrému výkonu a ustrážili jeho útočné hroty. Ten sa snažil, avšak na dobre hrajúceho súpera to nestačilo. Hráčom Banky vychádzali rýchle protiútoky, po ktorých sa strelecky presadzoval Papáč. Góly: Papáč 3, Béreš 2, Biroš - Hutník, Mihók.

Universitas - PČSP - 2:1 - Hráči PČSP boli viac ako vyrovnaným súperom a dlho odolávali hre favorita. Ten musel siahnuť hlbšie do svojho repertoára, aby húževnatého súpera, ktorý bol blízko zisku bodu zdolal. O tesnom víťazstve nakoniec rozhodol krásnym volejom Mihók. Góly: Horizral, Mihók, - Pida.

Piráti - Koreko 10:2 - Piráti opäť podali dobrý výkon, ktorý okorenili aj gólmi. Hra sa darila Ivanovi, Bolfovi i Zlákovi, ktorí zaznamenali sedem gólov svojho celku. Hostia rezignovali ešte do prestávky a v druhom dejstve bolo na palubovke už len jedno družstvo. Góly: Bolf 3, Begáni, Ivan, Zolák po 2, Brunovský - Dedinský, Kacurik.

Legionári - Traum metall 7:4 - Úvod stretnutia lepšie vyšiel Traumu, ktorí viedol 1:0 i 2:1. Tesne pred koncom stretnutia bol stav nerozhodný 4:4, no posledné minútu duelu lepšie zvládol líder a rozhodol o povinnom víťazstve. Góly: Gajdoš, J. Palkovič, Ungvölgyi po 2, R. Grus - Martinik, Fecík, R. Koch, Sabovčík.

Expotech - Donatus 10:4 - V poslednom včerajšom stretnutí nenechal favorit nič na náhodu a už v prvom polčase rozhodol o osude stretnutia a bolo len otázkou času akým skóre sa skončí. Hru Expotechu veľmi dobre režíroval Boldis a jednym gólom prispel k dvojcifernému víťazstvu. Góly: Rusinko 6, Gliganič 2, Boldis, Vehec -Voloch, Semanko, Mihók, Helmi.

Najlepší strelci: 28 gólov: Gliganič, 22 gólov Rusinko (obaja Expotech), 16 gólov: R. Koch (Traum metall), 15 gólov: Jakab (Banka).