Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Strelecké hody Lokomotívy

Sportnet|Publikované 2. sep 2008 o 22:00

V šiestom kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže si podľa predpokladov počínali favorizované celky z čela tabuľky, pričom zaujali dve vysoké

víťazstvá. O jedno sa postarali hráči košickej Lokomotívy, ktorí zvalcovali celok Šaca-Brekov na jeho ihrisku výsledkom 8:0. Doteraz je to najvyššie víťazstvo vonku. Polovicu gólov videli diváci vo Vysokých Tatrách, kde domáci vyprášili exdruholigový Stropkov.

KOŠICE. Doterajšie výsledky stropkovskej Tesly zaostávajú za očakávaním, preto ani neprekvapuje predposledná priečka v peletóne. Medzi prekvapenia môžeme zaradiť aj víťazstvo Barce v Topoľanoch a remízu Svidníka vo Veľkom Šariši, keď pivovarníci nemajú body na rozdávanie. Rovnako je na tom aj Sabinov, ktorý však domáce prostredie využil so Spišským Podhradím lepšie.

Tesla sa potrebuje odraziť od dna

Napriek snahe všetkých zainteresovaných sa nedarí zastaviť pád mužstva ani v tretej lige, ktoré má na svojom konte iba štyri body. Aj keď herne nezaostali za hostiteľmi v ostatnom kole, predsa len bol rozdiel v koncovke. Zverenci Mariána Wikarského dokázali v predchádzajúcom kole odčiniť domácu prehru víťazstvom v Krásnej a hneď ju potvrdiť v súboji so Stropkovom. Strelecky sa presadil kapitán Kakaščík, ktorý zaznamenal prvé dva góly v sezóne. Celok Tesly akoby stále hľadal svoju stratenú tvár a podľa našich informácií oživenie hry by mali priniesť noví hráči. Nahlas sa spomínajú štyria hráči, ktorí by mali posilniť tento mančaft. Dvaja z nich by už mohli nastúpiť aj v nedeľňajšom stretnutí. Obaja majú dostatok skúseností a tréner aj vedenie klubu si veľa sľubuje od Ľuba Krochtu či Ľuba Reitera. Ten pre zdravotné problémy chce ukončiť aktívnu činnosť, ale netají sa tým, že by rád pomohol Tesle odraziť sa z dna tabuľky.

Bardejov s Moldavou plece pri pleci

Pomaly sa nám začína kryštalizovať tabuľka, na čele ktorej je dvojica Moldava - Bardejov, ktorá získala rovnaký počet bodov. V nedeľňajšom kole nezaváhali a získali povinné body, Bardejov v Sobranciach a Moldava si poradila s doterajším prekvapením ligy - Krásnou. "V Sobranciach sme nastúpili v pozmenenej zostave a príležitosť dostali hráči, ktorí doteraz hrali menej. Prehra s Moldavou ma mrzí, lebo nemáme horšie mužstvo, ale chlapci neodohrali veľa náročnejších stretnutí. Aj preto sme tento duel stratili. Na druhej strane súťaž je kvalitnejšia, čo môže len zvýšiť jej úroveň. V lige je viacero dobrých celkov, ktoré môžu prekvapiť a znepríjemniť náš súboj s Moldavou o prvú priečku. V ostatnom kole sme vyhrali, ale nebol to až taký jednoduchý duel, ako hovorí výsledok. Snažíme sa zabudovať do celku viac hráčov z vlastnej liahne, aby čím skôr získali potrebné skúsenosti," povedal prezident Partizána Bardejov Marek Kukulský. Najväčším rivalom Partizána je vyzretejší celok Moldavy, ktorý je síce nováčikom ligy, ale jej hráči majú dostatok skúseností z účinkovania vo vyšších súťažiach. Rolu veľkého favorita splnili v domácom prostredí a hoci si viacerí diváci priali výrazné víťazstvo nad Krásnou, tréner je spokojný aj s trojgólovým. "Každý duel je úplne iný, o čom sme sa už neraz presvedčili. Krásnu som videl hrať pred týždňom proti Vysokým Tatrám, pričom nehrala zle, no nedala gól. Majú predsa len postavou nižších hráčov, čo sme využili. V strede poľa sa dobre pohybovali, dokázali loptu podržať, ale v koncovke sa nedokázali presadiť. Naznačili, že by chceli s nami hrať aj otvorenú partiu, ale neskôr sa predsa len stiahli pred svoje pokutové územie. Potešilo ma, že hrali odvážne a neprišli len vyslovene brániť. Na druhej strane iste boli spokojní, že odišli domov iba s trojgólovou prehrou. Opäť sme podali dobrý výkon, ale chlapcom by som vyčítal pomalší prechod do útoku. Ten bol skôr postupný ako priamočiary," poznamenal k hladkému víťazstvu tréner Gejza Farkaš.

* * *

BILANCIA 6. KOLA III. LIGY

Výsledky: Šaca-Brekov - Lok. Košice 0:8, Topoľany - Barca 0:2, V. Tatry - Stropkov 4:0, Moldava - Krásna 3:0, V. Šariš - Svidník 0:0, Sabinov - Sp. Podhradie 2:1, Sobrance - Bardejov 1:3, Giraltovce - N. Hrušov 1:0.

BILANCIA DOMÁCI - HOSTIA: 8 4 1 3 11:14 (góly) 13:10 (body). Doteraz: 48 30 6 12 88:50 (góly) 96:42 (body)

POČET GÓLOV: 25 priemer na zápas: 3,1. Doteraz: 138 priemer na zápas: 2,8.

STRELCI KOLA: Gedeon, Chmelo (obaja Lok. Košice), Kakaščík (V. Tatry) dali po 2 góly.

DIVÁCI: 3 150, priemer na zápas: 393,7. Doteraz: 18 328 priemer na kolo: 3 054.

ŽLTÉ KARTY: 29. Doteraz: 151.

ČERVENÉ KARTY: 0. Doteraz: 5.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.