Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Strelecké hody Atlanty v Buffale

SITA|6. nov 2003 o 10:49

NEW YORK 6. novembra (SITA) - V štyroch stredajších zápasoch kanadsko-americkej NHL sa predstavilo sedem slovenských hokejistov, ktorí zaznamenali spolu štyri body za gól a tri asistencie. V Buffale sa roztrhlo vrece s gólmi v druhej polovici zápasu, keď

domáci premárnili nádejné vedenie 3:1 a napokon prehrali s Atlantou vysoko 4:7. Hostia tak prerušili sériu troch stretnutí bez víťazstva a so 16 bodmi sa dostali na čelo Juhovýchodnej divízie. Najproduktívnejší hráč NHL Iľja Kovaľčuk sa opäť prezentoval výborným výkonom a spolu s Randym Robitaillom si na svoje konto pripísali po góle a dvoch asistenciách. Skvelo im v útoku sekundoval Shawn McEachern, autor troch asistencií. Ruský supertalent skóroval v ôsmich z doterajších 13 duelov Thrashers a bol to už jeho šiesty viacbodový zápas v tejto sezóne. "Jeho potenciál nepozná hraníc. Už v minulom ročníku hral veľmi dobre, ale teraz kladie veľkú pozornosť aj na najmenšie detaily," nadchýnal sa nad Kovaľčukovým výkonom tréner hostí Bob Hartley. V 39. minúte vyrovnal na 3:3 svojím prvým tohtoročným a zároveň premiérovým gólom v drese Atlanty slovenský obranca Ivan Majeský, ktorý pohotovou strelou zápästím našiel voľné miesto medzi chráničmi brankára Sabres Martina Birona. Tomu zápas vôbec nevyšiel, keď v poslednej tretine kryl iba jednu zo 4 striel hráčov Thrashers a v 54. minúte ho vystriedal fínsky náhradník Mika Noronen. Domáci Miroslav Šatan okrem asistencie na gól Curtisa Browna zaznamenal tri mínusové body. V drese hostí nastúpil aj Ronald Petrovický, ale bodovo sa nepresadil a do štatistík si pripísal okrem mínusového bodu dvojminútový trest.

Los Angeles sa podarilo po prvý raz v klubovej histórii zvíťaziť na ľade Floridy a opäť mali na tom zásluhu slovenské hviezdy Kings Žigmund Pálffy a Ľubomír VIšňovský. Pálffy svojou štrnástou asistenciou sezóny, čo je najviac v celej profilige, rozohral v presilovke akciu, na ktorej konci bola presná strela Dereka Armstronga. Na 2:0 zvyšoval na začiatku druhej tretiny pri ďalšej početnej výhode hostí Trent Klatt, ktorý tečoval tvrdú strelu Višňovského za chrbát bezmocného Luonga. Slovenský bek si tak s 11 bodmi naďalej drží fantastické druhé miesto v kanadskom bodovaní obrancov, keď ho delí iba jediný bod od vedúceho Mareka Židlického z Nashvillu. Obidvoch našich majstrov sveta z Göteborgu vyhlásili aj za hviezdy zápasu. Domáci Panthers doplatili na časté vylúčenia, keď za prvé dve tretiny museli hrať celkovo sedemkrát v oslabení. Po presných zásahoch Hortona a Van Ryna síce znížili na rozdiel jediného gólu, ale Kings si dobrou defenzívnou hrou už víťazstvo nenechali ujsť. "S dnešným výkonom som spokojný, najmä v tretej tretine ma potešila naša výborná obrana, keď sme Floridu pustili iba k šiestim strelám," povedal po zápase spokojný kouč hostí Andy Murray. Slovenský obranca v službách Panthers Branislav Mezei zaznamenal plusový bod.

O predĺženie víťaznej série New Jersey na štyri stretnutia sa v dueli so San Jose postaral Jamie Langenbrunner, ktorý 43 sekúnd pred koncom predĺženia pretavil obrovský nápor Devils do víťazného gólu, keď strelou z ľavého kruhu využil fantastickú krížnu bekhendovú prihrávku od Johna Maddena. Kapitán domácich Scott Stevens vďaka dvom asistenciám dosiahol métu 900 bodov v kariére. Jeho spoluhráč Jeff Friesen nastúpil na svoj jubilejný 700. zápas v NHL.

Vancouver pokračoval vo víťaznom ťažení aj v Nashville a už v deviatom zápase po sebe neokúsil chuť prehry. Canucks sú zo ziskom 20 bodov zatiaľ najlepším tímom celej ligy a stávajú sa jedným z horúcich kandidátov na Prezidentskú trofej. Kapitán hostí Markus Näslund sa podieľal asistenciami na troch presných zásahoch svojich spoluhráčov a so 16 bodmi sa prepracoval už na 4. miesto v produktivite NHL. "Veľakrát sme v Nashville prehrali a hra sa nám nedarila. Tentoraz sme sa poučili a hráči splnili taktické pokyny," okomentoval zápas tréner Vancouveru Marc Crawford.

Buffalo - Atlanta 4:7 (2:1, 1:3, 1:3)

Góly: 10. Afinogenov (Mair, Pyatt), 18. Dumont (Pyatt, Mair), 25. C. Brown (ŠATAN), 55. Briere (Pyatt, Drury) - 8. Kovaľčuk (R. Robitaille, McEachern), 36. Vigier (S. Aubin, Štefan), 39. MAJESKÝ (Cowan, Gamache), 39. R. Robitaille (McEachern, Kovaľčuk), 46. Tremblay (R. Robitaille, McEachern), 51. Štefan, 53. S. Aubin (Tremblay, Kovaľčuk). Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Peters - Lessard na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 32:22. Brankári: Biron (od 54. Noronen) - Nurminen. Diváci: 10 584.

New Jersey - San Jose 3:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 36. T. Stevenson (S. Stevens), 43. Berglund (S. Stevens, Brylin), 65. Langenbrunner (Madden, S. Niedermayer) - 41. Koroljuk, 49. S. Thornton (Ricci). Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:15. Brankári: Brodeur - Nabokov. Diváci: 11 627.

Florida - Los Angeles 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 38. Horton (Hagman, E. Messier), 49. Van Ryn (V. Bure, Viktor Kozlov) - 14. Armstrong (L. Robitaille, PÁLFFY), 24. Klatt (VIŠŇOVSKÝ, Modrý), 32. Sim (D. Brown, Pirnes). Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 1:2 oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:35. Brankári: Luongo - Čechmánek. Diváci: 13 276.

Nashville - Vancouver 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)

Góly: 8. Hartnell, 19. Hall (Legwand, Hartnell), 60. S. Walker (Židlický, Upshall) - 12. S. Salo (Näslund, Jovanovski), 28. J. King (H. Sedin, D. Sedin), 42. Linden (Näslund, S. Salo), 51. Morrison (Näslund, Bertuzzi). Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:24. Brankári: Vokoun - Hedberg. Diváci: 9 644.