Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Strelecká impotencia Michalovčanov pokračuje

Sportnet|Publikované 25. sep 2002 o 22:00

Michalovce - Trápenie prvoligových hokejistov Michaloviec pokračuje. V doterajších piatich kolách nezískali ani bod a za chrbát súperových brankárov

poslali iba šesť pukov. Vzhľadom na smelé ambície spred začiatku sezóny je to žalostne málo. Aj napriek tomu si v utorok našlo cestu na michalovský štadión takmer tisíc divákov, ktorí videli v prvej tretine veľmi dobrý hokej. Obidva celky produkovali atraktívnu útočnú hru a Michalovčania sa po trošku šťastnom góle Zalužického dokonca ujali vedenia. To, čo sa však dialo v prvej časti druhej tretiny, si nevie vysvetliť nik. V priebehu siedmich minút inkasovali štyri góly a o víťazstve nebolo pochýb. "V prvých štyroch kolách sme praktizovali vyložene obranný systém hry, nedostávali sme veľa gólov, ale zase sme ich ani veľa nedávali. Tréner nám pred stretnutím zdôraznil, aby sme súpera napádali v jeho obrannom pásme dvoma hráčmi. Nezodpovednou hrou v obrane sme však Topoľčanom dovolili viackrát skórovať, a tak je naša prehra zaslúžená," prezradil kapitán michalovských hokejistov Peter Mihaľo. O prehre rozdielom dvoch tried opäť raz rozhodla strelecká avitaminóza Michalovčanov. V individuálnych súbojoch s brankárom Topoľčian Branislavom Hippíkom vyšli viackrát naprázdno a nebolo to len kvôli výborným zákrokom spomínaného gólmana. Neraz totiž Zemplínčania vo vyloženej pozícii ani len netrafili bránku. "Viete, keď sa vám nedarí, stupňuje sa nervozita. Nepriaznivo to vplýva na pohodu hráča a rozhodne mu to nepomáha. Budeme sa snažiť tieto nedostatky odstraňovať, lebo body potrebujeme ako soľ a s jedným streleným gólom ich získame veľmi ťažko," doplnil najskúsenejší hráč michalovskej Dukly.

Dvadsaťosemročný Peter Mihaľo pôsobil v uplynulých dvoch sezónach v drese maďarského Miskolcu, teraz sa rozhodol pre účinkovanie v materskom tíme. "Rozhodol som sa tak kvôli príchodu trénera Hrabčáka. Veľa vecí sa zmenilo k lepšiemu a aj klub funguje na vyššej úrovni. Naše výsledky však tomu veľmi nenasvedčujú a je na nás hráčoch, kedy sa to zmení," dodal Peter Mihaľo.

Nespokojný bol aj tréner Michaloviec Jaroslav Hrabčák. Aj napriek tomu, že do metropoly Zemplína zavítalo jedno z najlepších prvoligových mužstiev, trúfal si na oveľa priaznivejší výsledok. "Do každého stretnutia ideme s cieľom zvíťaziť. Moji zverenci napĺňali očakávania len v prvej tretine, potom nepochopiteľne poľavili. Na hre Topoľčian bolo vidieť veľkú zohratosť, predčili nás takmer vo všetkom. Nestačí len bojovať, treba aj čosi vedieť. Túžobne preto očakávame príchod viacerých nových hráčov. Aj dnešné stretnutie potvrdilo, že tento káder sa musí bezpodmienečne posilniť," povedal Jaroslav Hrabčák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.