Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Strelecká impotencia Dukly je už zarážajúca!

Sportnet|Publikované 4. dec 2002 o 23:00

Michalovce - Výkony prvoligovej Dukly Michalovce majú hojdačkový charakter. Už po niekoľkýkrát za sebou nedokázali nadviazať na sľubný výkon z

predchádzajúceho duelu, ale čo je najhoršie - opäť raz vyšli strelecky naprázdno. Aj keď Zemplínčania boli takmer až do samého záveru v hre o priaznivý výsledok a ich herný prejav neraz divákov dvíhal zo sedadiel, v hokeji sú najdôležitejšie góly a tie v utorok strieľali iba hostia. Michalovčania si tak pripísali ďalšiu prehru, čo je vzhľadom na stále lepšiace sa výsledky i hru ružinovského nováčika nepríjemné konštatovanie. "Súper aj napriek tomu, že nepredvádzal nejaký ľúbivý hokej, hral veľmi účelne a efektívne. Kvalitne mu zachytal výborný brankár Ondrička, ktorý nám aj to málo čistých šancí, čo sme si vypracovali, s prehľadom zneškodnil. Dnes sme vyhoreli najmä pri samostatných nájazdoch, postupne sa nepresadili Szabadoš, Peťo Mižák, Orlovský, Kachnič, Kopas i Mihaľo. Za stavu 0:1 to boli kľúčové momenty, ktoré rozhodli o našej prehre 0:4," hodnotil utorňajší súboj Selvekov asistent Ján Haluška, ktorý právom poukazoval na mizernú streleckú efektivitu zverencov. Michalovčania nie sú schopní vystreliť počas jednej tretiny aspoň pätnásť pukov do priestoru brány, a keď navyše nepremenia ani vyložené tutovky, súperi nad nimi zaslúženie víťazia. Pomer striel v utorok bol 35:28 pre Považanov. "Nazdávam sa, že je to odraz nešťastnej ružinovskej prehry. Nezvíťazili sme už desať zápasov za sebou a to je veru už dosť. Na striedačke i v kabíne sa snažíme chlapcov prebudiť, ale keď sa zdá, že je už všetko v poriadku, príde takéto strelecké trápenie a sním ďalšia prehra. Verím, že sa to zlomí, lebo už je najvyšší čas," doplnil J. Haluška. Mrzelo ho najmä sklamanie početnej návštevy na tribúnach, diváci aj napriek prehrám na mužstvo nezanevreli a aktuálne majú Michalovčania najvyššie návštevy v prvoligovej súťaži. Trpezlivosť obecenstva je až neuveriteľná, lebo ľudí lákajú najmä víťazstvá a kvalitná hra a o tom v prípade Dukly nemôže byť dlhší čas ani reči. Ale aj navzdory tomu sa v utorok za stavu 0:1 rozhodli búrlivo hnať svojich dopredu, no ani vyše dvetisíc hrdiel gól v sieti výborného Ondričku neprivolalo.

Spokojným dojmom pôsobil po hladkom víťazstve tréner Považskej Bystrice Ján Šimčík. Jeho zverenci sa po druhýkrát v priebehu piatich dní predstavili na Zemplíne, ale debakel z Trebišova už nezopakovali. Ba práve naopak, z Michaloviec odchádzali s čistým štítom. "Hráčom sme pred zápasom zdôrazňovali, aby hrali trpezlivo a dobre korčuľovali. Po vysokej prehre v Trebišove sme očakávali zlepšenie a to aj zásluhou kvalitnej hry v obrane prišlo. Opierali sme sa najmä o perfektný výkon brankára Ondričku, ktorý náš v kritických momentoch podržal," vravel aj napriek víťazstvu trochu napajedený tréner Považanov Ján Šimčík. Príčinou jeho hnevu bolo počínanie domáceho kouča Jána Selveka, ktorý sa bezprostredne po súboji vybral radšej do šatne a nepodal svojmu dlhoročnému priateľovi ruku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.