Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Strelec Černega smutným hrdinom

Sportnet|Publikované 17. sep 2007 o 22:00

VEĽKÉ REVIŠTIA. Útočník Michal Černega bol hrdinom nedeľňajšieho stretnutia štvrtej ligy Juh medzi prvými dvoma mužstvami súťaže, Veľkými Revištiami

a Haniskou. Najprv dvoma krásnymi gólmi otočil nepriaznivé skóre, a potom bol v nadstavenom čase vylúčený.

Zápas ako remeň

Zápas prvých dvoch priniesol futbal viac ako štvrtoligovej úrovne. Haniska sa ujala vedenia gólom do šatne, aj keď smerom dopredu veľmi nebezpečná nebola. To isté platilo aj po prestávke. Veľké Revištia dvoma krásnymi gólmi skúseného Černegu napokon privodili zvrat. "Vyrovnávajúci som strelil hlavou. Devečka mi z ľavej strany perfektne nacentroval a ja som rybičkou poslal loptu do siete. Druhý som strelil z priameho kopu asi z 25 m vzdialenosti. Trafil som rovno do šibenice, brankár Fedor nemal šancu," konštatoval 36-ročný veterán.

S mužstvom netrénuje

Na otázku, či je špecialistom na štandardné situácie zo stredných vzdialeností, neodpovedal jasne. Aj preto, že s mužstvom počas týždňa netrénuje. "Študujem v Bratislave a domov sa vraciam len počas víkendov. Neviem preto, kto je u nás na to špecialistom, ale cítil som sa v pohode, a preto som to zahral ja," jednoducho vysvetlil rodák z Humenného, ktorý nie je prekvapený suverenitou Veľkých Revíšť v súťaži.

Zbytočné vylúčenie

Michal Černega bol v nadstavenom čase po druhej žltej karte vylúčený. Prvú dostal za kopnutie do rohovej zástavky pri oslave druhého gólu, druhú za protesty voči asistentovi rozhodcu. "Uznávam, že prvá bola zbytočná, ale pri druhej som sa iba asistenta opýtal, prečo nesignalizoval rozhodcovi súperov úder lakťom do oblasti tváre. Cítil som krivdu, že asistent, ktorý je pár metrov od priestupku, sa tvári, akoby nebol na zápase, hoci obranca Hanisky mi mohol spôsobiť vážne zranenie. Dostal som druhú žltú a následne červenú kartu. Verím, že nedostanem vysoký trest," dodal M. Černega.

JAROSLAV ČÚRNY

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.