Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Strelcom Partizána zvlhol pušný prach

Sportnet|Publikované 17. apr 2012 o 00:00

V stretnutí 3. futbalovej ligy Partizán Bardejov hral bez gólov so Spišskou Novou Vsou, čo vyvolalo nespokojnosť v radoch domácich fanúšikov i funkcionárov.

BARDEJOV. Napriek výraznému príchodu skúsených hráčov sa mužstvo najmä strelecky len ťažko dokáže presadiť. Líder tabuľky k 29 gólom z jesennej časti dokázal v odvete pridať v šiestich zápasoch len osem gólov, no to najmä zásluhou výhry na Dolnou Ždaňou 5:0, dvakrát hrali bez gólov a dvakrát prehrali na nulu.

Kapitán Partizána Vladislav Palša len ťažko dokázal vysvetliť skutočnosť, že už v dvoch posledných stretnutiach nedali gól. "V koncovke sa trošku trápime, vypracujeme šance, len ich treba premeniť. Nedotlačili sme loptu za bránkovú čiaru už v druhom zápase. V strede poľa máme silu, držíme loptu a súper vyráža do protiútokov, má celý priestor pre seba. S jednou prihrávkou prekonáva možno pol ihriska. Niekedy to vyzerá, že nemáme stred, ale to nie je pravda. No aj keď máme loptu, stále hráme do plných pred brankárom.”

Palša pripustil, že mužstvu možno chýba väčšia tvorivosť či zmena stereotypu na prekvapenie súpera: „ Možno sme mohli aj niečo zmeniť, dať nakrátko ten rohový kop. No mali sme také závary, že sa to na päťke odrážalo, verili sme, že sa to odrazí na ten gól. Možno keby sme dnes hrali do rána, tak ten gól nedáme. ”

Spokojnejší a sebavedomejší bol kapitán Spišskej Novej Vsi Karol Sedláček, príkladne hral v nasadení celý zápas a vydržal do konca.

„Prišli sme tu po to, čo sme chceli. Nechceli sme prehrať. Potvrdili sme víťazstvo z Vranova. Proti Bardejovu sme museli hrať obetavo a aj vyhrávať v osobných súbojoch proti kvalitným hráčom. Nemyslím si, že som bol kľúčovým hráčom. Tréner nám naordinoval hrať zo zabezpečenej obrany na brejky a chceli sme kúskovať hru, aby sme sa nedostali pod tlak. Šancí sme mali málo, ale keby v úvode Sirko netrafil do žrde, ale do brány, tak to by bol veľmi ťažký zápas pre domácich. Je to výzva, aby sme v ďalšom zápase vonku uspeli a doma konečne zvíťazili. ”

Súvisiace články