Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Strelcom Dukly zvlhol pušný prach

Sportnet|Publikované 18. sep 2002 o 22:00

Michalovce V utorok absolvovali prvoligoví hokejisti Michaloviec premiéru pred vlastným obecenstvom, v ktorej však mali veľmi zdatného súpera.

Vlaňajší extraligista z Nitry patrí medzi absolútnu špičku súťaže a netají sa postupovými ambíciami. V tomto duchu sa nieslo aj vystúpenie celku spod Zobora v Michalovciach, kde si Nitrania vypracovali dvojgólový náskok už po čosi vyše dvoch minútach. Domácich tento moment nezlomil, zvýšili úsilie, ale na súpera, ktorý hral len to, čo mu stačilo, to bolo málo. Iskierku nádeje vykresal na začiatku druhej tretiny Bušány, no v čase, keď boli hostia zrelí na ďalší gól, znovu sa potvrdilo, že Michalovciam chýba strelec. Doteraz nastrieľali v troch zápasoch iba tri góly, a to je žalostne málo. Prehra 1:3 je logickým vyústením pomeru síl na ihrisku. "Nitrania počas celého zápasu pôsobili hokejovejším a kompaktnejším dojmom, my sme sa iba trápili. Až na zopár zábleskov sme si nevypracovali vážnejšiu gólovú príležitosť, kým hostia ich mali neúrekom. Nehovorí sa mi to ľahko, ale prehrali sme zaslúžene," priznal po zápase domáci útočník Igor Szabadoš, pre ktorého bolo utorňajšie stretnutie zároveň návratom do známeho prostredia. V Michalovciach pôsobil ešte počas zlatej éry s Pinďárom a Timkom, takže bolo načo spomínať. "Pôvodne som mal hrávať za Trebišov, ale keďže michalovskí funkcionári ma tam odmietli uvoľniť, nezostalo mi nič iné, iba vrátiť sa sem. Po dvojročnej hokejovej odmlke sa len snažím dostať do formy, ale zatiaľ nie som so sebou vôbec spokojný. Mužstvo je mladé, takže to ide veľmi ťažko," prezradil dvadsaťosemročný odchovanec košického hokeja.

Igor Szabadoš posledné dva roky strávil za veľkou mlákou, nevenoval sa tam však tomu, čo ostatní hokejisti. Preháňanie sa medzi mantinelmi ostalo načas bokom robil, čo prišlo pod ruku. Sám však priznáva, že ho to na ľad už ťahalo. "Všetko má ale svoje klady a zápory, takže ťažko sa to porovnáva. Teraz som tu a som odhodlaný urobiť všetko pre to, aby sa michalovský hokej dostal vyššie. Z minulých čias si nepamätám, aby sme boli voľakedy poslední, takže je na nás, aby sme tento stav čoskoro zmenili. Verím, že sa to podarí," dodal Igor Szabadoš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.