Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Streetová "prepásla" kvalifikáciu a v cieli sa zrútila v slzách

TASR|Publikované 25. jan 2002 o 17:01

Cortina D´Ampezzo 25. januára (TASR) - Americká zjazdárka Picabo Streetová si v piatkovom superobrovskom slalome Svetového pohára v talianskej Cortina DďAmpezzo prežila malú športovú tragédiu, keď sa nezmestila do bodovanej tridsiatky...

Cortina D´Ampezzo 25. januára (TASR) - Americká zjazdárka Picabo Streetová si v piatkovom superobrovskom slalome Svetového pohára v talianskej Cortina DďAmpezzo prežila malú športovú tragédiu, keď sa nezmestila do bodovanej tridsiatky a nesplnila nominačné kritéria pre štart v super-G na ZOH 2002 v Salt Lake City.

Streetová, ktorá skončila na 33. mieste so stratou 2,61 s na víťaznú Nemku Hilde Gergovú, mala pred domácim publikom obhajovať prvenstvo zo zimnej olympiády v japonskom Nagane. Tridsaťročná zjazdárka, ktorá sa síce kvalifikovala pre zjazd, sa v cieľovom priestore zrútila do snehu a plakala takmer desať minút.

"Som frustrovaná. Nie je to iba sklamanie z toho, že som sa nekvalifikovala na olympiádu. Je to tým, že mám formu, ako by bol október, ale bohužiaľ už je koniec januára. Možno moja najlepšia forma nie je dosť dobrá," povedala Streetová.

Streetovej môže ešte účasť v super-G zaistiť voľná karta od Lyžiarskej federácie USA. Tá zatiaľ nerozhodla o konečnej nominácii na preteky ZOH. "Zatiaľ sme sa nerozhodli. Nominácia bude uzavretá až po pretekoch, ktoré nás čakajú počas víkendu," povedal hovorca federácie.

šu ph

Súvisiace články