Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Štrbe vonku unikali body pomedzi prsty

Sportnet|Publikované 19. dec 2007 o 23:00

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skŠTRBA. Jeden zo siedmich podtatranských zástupcov v piatej futbalovej lige skupiny S-Z, FK Štrba, figuruje

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

ŠTRBA. Jeden zo siedmich podtatranských zástupcov v piatej futbalovej lige skupiny S-Z, FK Štrba, figuruje po jesennej časti súťaže na deviatom mieste. Zverenci trénera Milana Saba, s ktorým sme zhodnotili prvú polovicu súťažného ročníka 2007/2008, získali 21 bodov pri šiestich víťazstvách, troch remízach a šiestich prehrách.

Ako ste spokojný s umiestnením mužstva po jesennej časti súťaže?

"Pred začiatkom súťaže som avizoval, že nastane ústup z pozícií, keďže v predchádzajúcich ročníkoch sme na jeseň zbierali okolo 50 bodov a v tabuľke sme boli hore. Keďže toto mužstvo málo trénovalo, lebo chlapci majú pracovné povinnosti, zo začiatku som mal trochu obavy. Stále sme to lepili a prakticky ani v jednom zápase sme nehrali v optimálnej zostave, lebo vždy nám niekto chýbal. Nakoniec sme v tabuľke pravdy skončili na nule, čo je dobré, lebo veľa mužstiev je v mínuse. Je pozitívne, že nie sme v pásme ohrozenia, ale v strede tabuľky."

Čo vás v prvej polovici súťaže najviac potešilo a čo naopak, najviac sklamalo?

"Sklamali ma niektoré zápasy, v ktorých sme mohli uhrať nejaké body. Doma s Veľkou Lomnicou sme vyhrávali 2:0, no napriek tomu sme to nedotiahli do víťazného konca, skončilo to 2:2. V Miklušovciach sme prehrali 3:2 po hrúbkach, ktoré nemôžu robiť ani žiaci. Nešťastne sme prehrali aj v Šibe 2:1 a posledný zápas vonku v Pušovciach, kde sme hrali 0:0, pričom sme nevyužili 5-6 vyložených šancí. Taký je však futbal a nie všetko vyjde na sto percent."

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku, alebo stretnutia vonku?

"Opäť to bola sezóna, v ktorej sme mali lepšie zápasy na domácom ihrisku ako vonku. Doma sa vedia chlapci viac vyhecovať. Keby sme zvonku doniesli niečo navyše z Miklušoviec, resp. Pušoviec, bolo by to vyrovnanejšie. Špecifický zápas bol vo Svite, kde sme ešte desať minút pred koncom hrali 0:0 a po vylúčení domáceho Rataja sme mali hráča k dobru. V závere sme však napriek tomu odpadli a prehrali hladko 3:0. Na druhej strane sme mali šťastie v Plavnici, kde sme remizovali 4:4, pričom gól sme dali v poslednej minúte."

Splnilo mužstvo všetky vaše predsezónne očakávania a požiadavky?

"Mali sme veľké problémy, čo sa týka kádra. Za pochodu sme museli riešiť veľmi dôležitý brankársky post, keďže Tokarčík odišiel do Kežmarku. Zohnali sme Chmuru, ktorý predtým nechytal a chcel by som sa mu poďakovať, že nám pomohol. Okrem toho niektorí chlapci poodchádzali za robotou do zahraničia, najmä mladý Brezina, ktorý bol veľmi perspektívny. Niektorí z rôznych príčin nehrali zápasy. Najväčšou, citeľnou stratou pre nás bolo, že zo začiatku sezóny nehral T. Sabo, ktorý je kľúčovou postavou mužstva."

Čaká vás zimná príprava. Na čo sa v nej zameriate?

"Tradične chceme byť začiatkom januára v telocvični, či nám to bude umožnené, však ešte nevieme. V pláne máme odohrať viac prípravných zápasov, pokiaľ nám to počasie a hracie terény na ihriskách dovolia. Cez víkend sa chlapci môžu stretnúť skôr ako cez týždeň, a preto by sme chceli soboty a nedele hrať stretnutia, aby sme boli v zápasovom tempe."

Očakávate počas zimnej prestávky výrazný pohyb v kádri? Plánujete mužstvo nejako doplniť?

"Výrazný pohyb v kádri možno ťažko očakávať a podľa mňa nenastane. Máme rozrobeného jedného chlapca z nižšej súťaže, chceme sa poobzerať po nejakom brankárovi. Dnes je strašný problém doplniť nejakého hráča, lebo takmer v každom mužstve je ich nedostatok. Prajem si, aby boli chlapci zdraví a aby sa im vyhýbali zranenia, aby sme hrali v plnej sile."

S akými cieľmi vstúpite do odvetnej jarnej časti a čo v nej chcete dosiahnuť?

"V Štrbe ľudia chodia na futbal a majú ho radi. Chceme hrať tak, aby sme ich pritiahli na štadión. Myslím si, že záchranárske ciele nemáme. Súťaž je špecifická v tom, že Svit, podľa mňa, s veľkým náskokom postúpi a ostatné mužstvá budú hrať o stred tabuľky a niektorí o vypadnutie. My by sme mali byť v tej hornej polovičke tabuľky. Cieľom je vyhrávať domáce zápasy a pripraviť sa tak, aby mužstvo malo svoj futbalový charakter. Zdobia nás hlavne nasadenie a bojovnosť, ktorými nahrádzame to, že menej trénujeme. Myslím si, že obávať sa nemusíme."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.