Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Štrbania po dobrom výkone zdolali kvalitný Klušov

Sportnet|Publikované 16. sep 2002 o 22:00

SP. ST. VES PUŠOVCE 1:3 (0:1)V prvom polcase boli na klzkom teréne lepší hostia, ktorí boli rýchlejší a presnejší v kombináciách. V 13. minúte

SP. ST. VES PUŠOVCE 1:3 (0:1)

V prvom polcase boli na klzkom teréne lepší hostia, ktorí boli rýchlejší a presnejší v kombináciách. V 13. minúte išli do vedenia, ked sa presadil Želinský. Po tomto momente sa hral nevýrazný futbal s viacerými nepresnostami a bez castejšej strelby. Až v 43. minúte sa po chybe v obrannej cinnosti domácich dostal do velkej šance hostujúci útocník, ale Grainda reflexívne zachránil, ked nebezpecnú strelu z bezprostrednej blízkosti vyrazil. Po obrátke zatlacili domáci súpera na jeho polovicu, ale na zhustenú obranu súpera nedokázali nic vymysliet. Hostia hrozili protiútokmi a po jednom z nich sa im podarilo zvýšit svoj náskok. Po ruke hostujúceho hráca v šestnástke sa domáci vrátili spät do stretnutia po góle z pokutového kopu, ktorý premenil Tomcák. V týchto chvílach viselo vyrovnanie vo vzduchu, ale domácim sa už skóre vyrovnat nepodarilo. Hostitelia mali vychýlenú mušku a boli dost nepresní. V 83. minúte prišiel zákonitý trest a hostia po rýchlom ojedinelom protiútoku pridali tretí gól, ktorým definitívne specatili konecný výsledok.

Góly: 64. Tomcák (z 11 m) 13. a 60. Želinský, 82. Kutaj. Pred 150 divákmi rozhodoval V. Kunzo, ŽK: Tomcák Tóth, Toplanský. SP. ST. VES: Grainda M. Ovcarik, Babiak, Rad. Velicka (75. Kalafut), Gurovic Fuchs, Baka, Czirnek, Krolák (85. Znanec) Fejercák, Tomcák.

BARD. N. VES PODOLÍNEC 3:1 (1:1)

Úvod stretnutia bol velmi prekvapujúci a už v 1. minúte sa do streleckej listiny zapísal hostujúci Zima, ktorý umiestnenou strelou k žrdi otvoril gólový úcet zápasu. Vzápätí boli v dalších slubných gólových príležitostiach Galajda a Kolumber, ale cisté šance nepremenili. Domáci sa vrátili do zápasu po góle z pokutového kopu, ktorý nasledoval po nepochopitelnom verdikte hlavného rozhodcu. Najväcšiu šancu spálili hostitelia o niekolko minút neskôr, ked do šibenice mierenú strelu reflexívne vyrazil hostujúci gólman. Druhý polcas zacali lepšie domáci a po chybe hostujúcej obrany sa po prvýkrát dostali v zápase do vedenia. V závere si museli Podtatranci vypit kalich horkosti až do dna, ked v poslednej minúte inkasovali tretí úder po jasnom ofsajdovom postavení strelca záverecného gólu.

Góly: 20. Plancár (z 11 m), 48. Jašek, 90. Bombík 1. Zima. Pred 100 divákmi rozhodoval Franko, ŽK: Virgala Habinák, Hanecák, Zajac, M. Varga. PODOLÍNEC: Mišina M. Varga, Hanecák, J. Varga, Konkol Vychovalý (88. Boleš), Zajac, Habinák, Zima (80. Skyba) Galajda, Kolumber.

ŠTRBA KLUŠOV 3:1 (1:0)

Domáci nastúpili na stretnutie v dobrej pohode, ktorú bolo cítit pocas celého zápasu. Diváci boli od zaciatku svedkami velmi kvalitného duelu, ktorý prevyšoval piatoligovú úroven. Taktický vedený boj zvládli lepšie hostitelia a v 25. minúte sa po presnej strele z 25 metrov ujali vedenia, ked z priameho kopu presne zakoncil priamo do šibenice M. Levocký. Druhý polcas zacali opät lepšie Štrbania, ale pribrzdilo ich zbytocné vylúcenie Otcenáša, ktorý za sklzacku priamo do kolena súpera videl z rúk hlavného rozhodcu oprávnene cervenú kartu. Hostí to povzbudilo a už o niekolko minút sa im podarilo po štandartnej situácii vyrovnat. Podtatranci ale boli nadalej pri chuti a po rohovom kope sa po presnom zásahu Cunderlíka opät dostali do vedenia. Po bojovnom výkone si hostitelia nakoniec zaslúžene vybojovali tri body, ked tretiu gólovú poistku pridal aktívny M. Levocký.

Góly: 25. a 70. M. Levocký, 65. Cunderlík 60. Škvarla. Pred 300 divákmi rozhodoval Pyda, ŽK: Doboš, F. Kroták Berežný, Valko, CK: Otcenáš (Štrba). ŠTRBA: Daniš Otcenáš, Petras, Macko, Milan Cunderlík, M. Levocký, F. Kroták (85. Jackovic), P. Kroták Doboš (87. Michalko), Vernarec (75. L. Levocký).

ŠAR. MICHALANY M. LIPNÍK 1:1 (0:1)

V stretnutí priemernej úrovne mali hostia od zaciatku miernu územnú prevahu, z ktorej vytažili v 10. minúte po strele Mariancíka úvodný gól. Po tomto momente sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami, ani jeden z kolektívov si však vyloženú gólovú príležitost nevytvoril. Domáci v 30. minúte nebezpecne vystrelili do žrde, na druhej strane tesne pred prestávkou takisto na žrdi skoncila Magerova hlavicka. Po zmene strán hostitelia zjavne pridali a v 54. minúte sa im zo skrumáže podarilo vyrovnat. Niektoré zákroky domácich hrácov boli na hranici únosnosti, na co doplatil hostujúci kapitán, ktorý pre zranenie musel v 60. minúte opustit ihrisko. V záverecnej polhodine sa viac bojovalo ako hralo, góly už nepadli, a tak sa zápas skoncil delbou bodov.

Góly: 54. Kaleja 10. Mariancík. Pred 100 divákmi rozhodovala Majkuthová, ŽK: Pešta, Tomko, Krivý, M. Marcinko (všetci Š. Michalany). M. LIPNÍK: Smrek Baláž, Magera (60. Borecký), Gladiš, T. Pjaták Kasencák, Mariancík, Lipcák, Grajzinger (57. Hutník) Koval (81. Ilcišák), Novák.