Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Štrbania chcú zimovať na druhej pozícii

Sportnet|Publikované 27. okt 2005 o 22:00

Štrba - Nad očakávania si počínajú v jesennej časti piatej futbalovej ligy skupiny severozápad hráči FK Štrba. Zverenci trénera Milana Saba figurujú

po štrnástich kolách na výbornej druhej priečke. Mužstvo nevstupovalo do sezóny s veľkými očami, ale výborný kolektív ťahá za jeden koniec a výsledky sa dostavili.

Základom nášho úspešného účinkovania v doterajšej časti súťaže je výborný kolektív. V mužstve máme niekoľko skúsených futbalistov, ktorí hrávali tretiu ligu vo Svite i hráčov, ktorí pôsobili v prvej dorasteneckej súťaži. Okrem nich dopĺňame káder mladými odchovancami, ktorí vhodne zapadli do kolektívu. Káder budujeme už piaty rok a mužstvo je stabilizované, uviedol predseda FK Štrba Ján Kšenzakovič. Aj keď klub nemá generálneho sponzora, iba niekoľko menších, veľkú podporu má zo strany obce - Obecného úradu a starostu Štrby Michala Sýkoru, ktorý je veľkým futbalovým priaznivcom.

Prvá polovica jesene nevyšla Štrbanom podľa predstáv, ale postupne sa to zlepšovalo a súčasná pozícia je odmenou za poctivú a zodpovednú prácu. Doma stratili Podtatranci len dva body po remíze s nováčikom z Plavnice. Z ihrísk súperov si dokázali priviesť osem cenných bodov.

Po prehre v Osikove, kde sme herne sklamali a neúspešnom vystúpení v Hranovnici, sme v ostatných kolách dosiahli víťazstvá nielen doma, ale i vonku. V tabuľke pravdy máme plus šesť bodov, čo nás taktiež radí na druhé miesto, pripomenul J. Kšenzakovič. V ostatných dvoch jesenných súbojoch si Podtatranci zmerajú sily s tabuľkovými susedmi. V nedeľu cestujú do Raslavíc, ktoré sú na štvrtom mieste a na Štrbu strácajú tri body a na budúci týždeň privítajú na domácej pôde v súčasnosti tretí celok tabuľky, Šarišské Dravce.

V Raslaviciach to bude určite veľmi ťažký zápas, ale chceme tam získať aspoň bod. Spoliehať sa budeme aj na strelecké schopnosti Galoviča, ktorý je u nás na hosťovaní a v jesennej časti je platnou posilou, doplnil J. Kšenzakovič.

SLOVO MÁ KAPITÁN

Aj kapitán Štrbanov Marián Macko vidí najväčšiu silu v kolektíve. Naopak, najväčšou slabinou je podľa neho slabšia tréningová morálka mužstva, keďže veľa hráčov má študijné a pracovné povinnosti.

Aj keď pred sezónou veľa skúsených hráčov odišlo, postupne sme sa zohrali a aj mladí sa do toho dostali. Problémom je, že sa stretávame dosť málo, ale verím, že na posledné dva zápasy budeme všetci k dispozícii a že budeme zdraví. Naším cieľom je v Raslaviciach neprehrať a doma zvíťaziť, lebo druhé miesto si pred prestávkou chceme udržať, zdôraznil M. Macko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.