Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Štrbák: Vyhrali sme so šťastím

Sportnet|13. mar 2004 o 00:00

V stretnutí Toronto - Pittsburgh bola bilancia striel 46:17 pre Toronto, ale z víťazstva (3:2) sa tešili hostia. Hrdinom zápasu bol brankár Pittsburghu Sebastien Caron, ktorý po dvadsiatich minútach vystriedal zraneného Jean-Sebastiena Aubina. Caron ...

V stretnutí Toronto - Pittsburgh bola bilancia striel 46:17 pre Toronto, ale z víťazstva (3:2) sa tešili hostia. Hrdinom zápasu bol brankár Pittsburghu Sebastien Caron, ktorý po dvadsiatich minútach vystriedal zraneného Jean-Sebastiena Aubina. Caron privádzal torontských útočníkov do zúfalstva. Kryl tridsaťpäť z 36 striel. Prekonal ho iba Sundin, ktorý sa pred ním ocitol v závere úplne sám.

V drese Pittsburghu hrali spolu v obrane Čech Josef Melichar a Martin Štrbák. Náš reprezentant si pripísal jednu asistenciu v druhej tretine pri góle Morozova. "Stratili sme už dávnejšie šance na postup do play off. Teraz ide o to, aby sme dokázali, že nie sme až takí slabí, ako ukazuje tabuľka. Aj do zápasu proti Torontu sme išli s tým, že nemáme čo stratiť. Vyhrali sme so šťastím, ale vyhrali sme. Aubina nastúpil na ľad s chuťou a vyšlo mu to. Mal skvelé zákroky, pomáhal nám v defenzíve tým, že nielen dobre chytal, ale aj presne rozohrával puky," povedal prešovský rodák Martin Štrbák.

O hodnotenie zápasu sme požiadali aj Josefa Melichara. "Hrali sme päťdesiat minút vyrovnaný hokej. Zopárkrát sme urobili pekný frmol pred torontskou bránkou. Musím dodať, že oni pred našou tiež, ale podržal nás brankár. V závere tretej tretiny malo Toronto absolútnu prevahu. My sme len vyhadzovali puky, ale stačilo to."

Melichar si pochvaľuje spoluprácu v obrane so Štrbákom. "Martin sa vrátil po zranení, takže niekedy chodí skôr striedať. Usiluje sa hrať rýchlo, jednoducho, čo mi vyhovuje. Je to výborný hokejista, mám sa čo od neho učiť."

Súvisiace články