Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Štrba šokovala v Hrabušiciach

Tréner Milan Sabo. Vstup do sezóny jeho zverencom vyšiel. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 15. aug 2012 o 00:00

Výborný vstup do sezóny zaznamenali futbalisti ŠK Štrba. Účastník šiestej ligy Podtatranskej je po dvoch kolách v tabuľke na druhom mieste s plným bodovým ziskom.

ŠTRBA. Po hladkom domácom víťazstve nad Margecanmi 4:0 uspeli zverenci trénera Milana Saba aj v Hrabušiciach.

Na pôde favorizovaného súpera vyhrali 2:1. Hostí nezaskočil ani bleskový úvodný gól domácich. Tí sa už v 2. minúte ujali vedenia.

Na konci úvodnej polhodiny však z priameho kopu vyrovnal Levocký a po zmene strán rozhodol o cennom skalpe Podtatrancov Žilka.

„Chýbala nám koncentrácia na zápas a už v 2. minúte sme inkasovali gól. Dôležité bolo, že ešte v prvom polčase sme vyrovnali, keď Mišo Levocký presne trafil z trestného kopu. Hlavne v druhom polčase sme boli pod tlakom domácich. Tí nás síce tlačili, no my sme dobre bránili. Našu hru v defenzíve umne dirigoval Tomáš Sabo, ktorý hral v tomto zápase posledného stopéra a jeho treťoligové skúsenosti nám veľmi pomáhajú. Domáci sa snažili nakopávať lopty, s čím sme si poradili. Z protiútoku sa nám po trme-vrme podarilo mladým Žilkom doraziť loptu do siete. V závere sme si už cenné víťazstvo udržali. Sú to pre nás veľmi cenné body. Útočná sila nášho mužstva je totiž momentálne slabšia,“ povedal tréner Štrby Milan Sabo.

Lepší vstup do nového súťažného ročníka si jeho mužstvo ani nemohlo želať. „Určite sme nepočítali s tým, že vyhráme v Hrabušiciach, kde sa nevyhráva. Podarilo sa nám to a chlapcom treba poďakovať hlavne za bojovnosť,“ poznamenal Milan Sabo.

Čaká ich nováčik zo Spišskej Belej

V nedeľu sa jeho zverenci predstavia v domácom súboji proti nováčikovi zo Spišskej Belej. Ten na svoje prvé víťazstvo v súťaži zatiaľ iba čaká. Naopak, Štrbania sa pokúsia potvrdiť cenný skalp zvonku ďalším domácim triumfom.

„Čaká nás nepríjemný súper, ktorý po prehre v Hrabušiciach a domácej remíze s Helcmanovcami bude chcieť u nás určite bodovať. Uvidíme, aký bude vývoj zápasu,“ uzavrel Milan Sabo.